Nike’tan basketbolun kralı Lebron James’e yeni ayakkabı

Nike, bu yaz Pekin Olimpiyatları'nda kendinden beklenen performansı göstererek altın madalya almaya hak kazanan...

17.11.2008 - 17:29 | MediaCat

Nike, bu yaz Pekin Olimpiyatları’nda kendinden beklenen performansı göstererek altın madalya almaya hak kazanan basketbolun kralı LeBron James için yeni bir ayakkabı tasarladı. Nike ve James işbirliğinin eseri olan LeBron imzalı ayakkabıların en yenisi Zoom LeBron VI, ünlü basketbolcunun oyuna bakış açısından izler taşıyor. Takım oyunu, dayanıklılık, tutku ve vizyon bu bakışın temel öğeleri.

Zoom LeBron VI’nın tasarım sürecinde Nike’ın tasarımcısı Ken Link ile birlikte çalışan LeBron James, kendi performans ihtiyaçlarına ve güçlü, dinamik bir oyun stiline sahip diğer oyuncuların ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir ayakkabı yaratmayı hedefledi. Zoom LeBron VI yalnızca orta tabanda en üst düzeyde yer tutuş sağlayan tam bir ayak boyundaki Zoom Air ünitesi ile değil, aynı zamanda topuk parçasında iki katman halinde görev yapan Zoom Air ünitesiyle de dikkat çekiyor. Ayakkabıdaki dolgu sistemi, özellikle zıplama hareketleri sırasında ayakların ön bölümündeki geçişi kolaylaştırıyor. Ayakkabıdaki derin kesikler, doğal harekete izin veriyor ve böylece ayakkabı, sporcunun doğal hareketlerini engellemektense, onlara uyum gösteriyor.

Ayakkabının bilek parçasında bulunan geniş açıklık, ayakkabının ayağa kolayca giyilmesini ve aynı zamanda ayakkabının tüm ayağı kavrayan bir yapıya bürünmesini sağlıyor. Yine bileğin etrafını saran parça üzerindeki duvar yazısı nitelikli işaretler de tutku, aile, başarı, cesaret ve vizyon gibi LeBron’un hayatında önem taşıyan öğeleri vurguluyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.