Sınırları kaldırın

Nike, LGBT'yi desteklemeye devam ediyor.

30.05.2017 - 09:46 | Gönül Hadımlı

Sınırları kaldırın

Nike’ın eşitliğe verdiği önemi vurgulamak ve LGBT’yi desteklemek için yürüttüğü Be True kampanyası, çeşitliliğin topluluklara ve iş yerlerine getireceği yararlardan esinlenen bir çalışanın liderliğinde altı yıl önce başladı. İlk gününden bugüne, yeni gökkuşağı temalı koleksiyonuyla her yıl yenilenen kampanya, Amerika’da LGBT’ye 2,5 milyon dolarlık gelir sağladı.

Reklam kampanyası bu yıl da, markanın ayakkabı ve giyim ürünlerinde pembe renk, üçgen ve gökkuşağı temalı yeni tasarımlarla devam ediyor.

Sınırları kaldırın

Sınırları kaldırın

Sınırları kaldırın

Nike’ın LGBT Network Lideri Rober Gormen, markanın odak noktasının “insanların LGBTQ sporculara desteklerini gösterebilmeleri için birlik olabilecekleri bir tema yaratmak” olduğunu söylüyor. Gormen, “Gökkuşağını spor salonunda ya da koşarken desteklemeniz bir grubun parçası olduğunuz hissini, sizin de onlarla olduğunuz ya da müttefik olduğunuz hissini yaratıyor. Gökkuşağı her zaman bir şekilde Be True ürünlerinin içerisinde yer aldı ve alacak” diyor.

Nike’ın kampanya kapsamında yeniden tasarlanan ürünleri 1 Haziran tarihinden itibaren hem erkek hem kadın için olmak üzere piyasaya sürülecek. Be True kampanyasıyla eşitlik değer yargısına dikkat çeken Nike, geçtiğimiz şubat ayında aynı kampanya kapsamında LeBron James, Serena Williams, Kevin Durant, Michael B. Jordan ve Alicia Keys’i aynı reklam filminde bir araya getirmişti.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.