Netflix’in ilk interaktif hikâyesi yayında

Senaryonun gidişatı sizin elinizde.

22.06.2017 - 15:29 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Netflix’in ilk interaktif hikâyesi yayında

Netflix’in her defasında farklı maceralar yaşamanızı sağlayacak  interaktif içerikleri, iki yıl süren çalışmanın ardından kullanıcıyla buluştu.

Netflix, izleyicinin tercihine göre farklı senaryo seçenekleri ve sonlar sunan ilk interaktif içeriğini yayına aldığını duyurdu. İlk interaktif hikâyelerini Çizmeli Kedi’den esinlenerek hazırlayan Netflix’in bu yeni interaktif bölümlerine şimdilik akıllı televizyon, oyun konsolları, medya oynatıcılar ve iOS cihazlarından erişim sağlanabilecek.

İnteraktif hikâyeler, kullanıcının tek bir dokunuşla hikâyenin seyrini değiştirebilmesini mümkün kılarken, karakterler adına tercih yapılmasını sağlayarak da birbirinden farklı maceralara kapı açıyor. İki yıllık bir çalışmanın ardından ortaya çıkan interaktif içeriklerden “Çizmeli Kedi: Büyülü Kitaptan Kaçış” 20 Haziran’da kullanıcılarla buluştu. “Buddy Thunderstruck: Çılgın Fikirler” ise 14 Temmuz’da yayınlanacak. Yapımı devam eden üçüncü interaktif hikâye Stretch Armstrong: The Breakout ise platformda gelecek yıl yer alacak.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.