MediaCat

Netflix’in gözü spor liglerinde

Platformun geçtiğimiz yıl Dünya Sörf Ligi’ni satın almak için masaya oturduğu öne sürüldü.

Netflix’in gözü spor liglerinde

Apple ve Amazon’un spor alanındaki ilgisinin yükseldiği bu dönemde Netflix‘in profesyonel bir spor ligini satın almak için harekete geçtiği öne sürüldü.

The Wall Street Journal’a göre Netflix geçtiğimiz yıl Dünya Sörf Ligi’ni satın almak için masaya oturdu ancak fiyat konusunda uzlaşılamaması nedeniyle vazgeçti. Netflix yöneticilerinin diğer düşük profil spor liglerini satın almak için de girişimlerde bulunduğu öne sürüldü.

Netflix, ABD Formula 1 yayın haklarına talip olmuş ancak kazanan ESPN olmuştu. ATP tenis turunun Fransa ve İngiltere’deki yayın hakları için de girişimde bulunulmuştu. Şirketin İngiltere Kadınlar Tenis Federasyonu’nun hakları için de hamle yaptığı öne sürülmüştü.

Apple, ABD ve Kanada futbol takımlarının yer aldığı Major League Soccer’ın (MLS) medya haklarını 2,5 milyar dolar karşılığında satın almış, Thursday Night Football ile Amerikan Beyzbol Ligi canlı yayınlarına başlamıştı. Amazon da Thursday Night Football için NFL ile 11 milyar dolarlık anlaşma imzalamıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.