Gelecek özümüzde

Netaş yeni ambleminin hikâyesini bir reklam filmiyle anlatıyor.

20.08.2020 - 16:18 | MediaCat

Bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren ve Ar-Ge alanında 45 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Netaş, yeni logosu vesilesiyle özündeki değerlere ve teknolojisine atıfta bulunan Gelecek Özümüzde adlı kurumsal filmini yayınladı.

İlhamını ağaç ve sudan alan yeni amblemiyle Türkiye’ye kazandırdıklarının ardındaki değerleri anlatmayı hedefleyen Netaş’ın iki dakikalık filmi Ajans Ultra imzası taşıyor.

Netaş’ın gerçek değerini ifade etmek için kampanyada odağa insana ve topluma sağladıkları faydayı aldıklarını belirten Netaş Marka ve Kurumsal İletişim Başkanı Buket Okumuş şu açıklamada bulundu: “Marka stratejimiz; sağladığımız teknolojilerle insanların hayatlarına sunduğumuz faydaları daha yüksek sesle konuşmak, sağladığımız somut fonksiyonların ötesinde köklerimizde yaşayan değerlerimizi anlatmak. Bu kapsamda, Netaş’ın kıymetinin her geçen gün artmasını sağlayan -aile olmak, azim, tutku, cesaret, paylaşmak, millilik ve yenilikçilik- değerlerimizi daha vurgulu şekilde ifade etmek istedik ve logomuzu değerlerimizi simgeleyen yeni bir amblemle güçlendirdik. Bu amblem, hayatın özünü temsil etmeliydi. Hayatın özü ise su ve doğaydı. Hikâyemizi yazarken kendi meyvesinden tekrar tekrar doğabilen ağaç ve ona hayat veren sudan, bu kadar yalın ama bu kadar öz bir gerçekten ilham aldık. Köklü bir ağacın gövdesinde oluşan ve yaşam izlerini yansıtan yaş halkaları ve suyun kendi özü ile zenginleşen yedi yansıması, yedi değerimizi aktaracak şekilde görselleştirildi.”

Netaş’ın global bir dijital dönüşüm mimarı olması, pek çok sektörde izinin olması ve teknolojileriyle hayata dokunması gibi önemli kurum gerçeklerinin ardındaki kök marka değerlerini anlatmayı amaçladıklarını söyleyen Ultra Ajans Eş Başkanı A. Lize Karaboğa ise kampanya hakkında şu açıklamada bulundu:

“Uzun yıllar boyunca değerleriyle köklenerek büyüyen bir marka olarak Netaş’ın gelişimini ve hayata katkılarını modern, dikkat çekici, teknoloji yansıması güçlü ama bir o kadar da insana dokunmasını istediğimiz bir yapım tekniğiyle filme dönüştürdük. Netaş’ın bugünden geleceği yansıtan vizyonu filmin aksını oluşturdu. Gücünü kurum renginden alan bir görsel dünya oluşturarak, kurumun gücü ile insani değerleri arasında kurduğu dengeyi çok iyi yansıtacağını düşündüğümüz yumuşak ama iddialı bir animasyon tekniğiyle yaratıcı fikrimizi hayata geçirmeyi tercih ettik. Filmin yapımında bu konuda ülkemizin en güçlü yapım şirketlerinden Lighthouse VFX ile çalışmayı tercih ettik. Filmin ana fikri, Netaş ambleminin özünde yer alan bir su damlasının yolculuğunu anlatmak üzerine kuruldu. Damlamız; Netaş marka değerleriyle insanların hayatına dokunan teknolojilerini birbirine bağlayan bir kurgu boyunca adeta bir anlatıcı gibi bize eşlik ediyor. Hikâyemiz Netaş’ın bir dünya devine dönüşürken özündeki insani değerleri hiç yitirmeyişini, teknolojik atılımlarını ve geleceğe güvenle uzanan vizyonunu anlattıktan sonra özündeki değerlerin ambleme dönüşmesi ile noktalanıyor.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Netaş
  • Reklam Ajansı: Ultra
  • Animasyon / Prodüksiyon: Lighthouse VFX
  • Müzik: Yoyo-İstanbul
  • Seslendirme: Hakan Gerçek
  • Ses Stüdyosu: Melodika

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.