MediaCat

Nestle’den 2008’de güçlü performans

Türkiye’de 100. yılını kutlayan Nestlé 2008 yılında dünya genelinde güçlü bir performans sergiledi…

Nestle’den 2008’de güçlü performans

Türkiye’de 100. yılını kutlayan Nestlé 2008 yılında dünya genelinde güçlü bir performans sergiledi. Nestlé, hedefinin üzerinde, yüzde 8.3’lük bir organik büyüme gerçekleştirdi ve 2008 yılında 109.9 milyar İsviçre Frangı ciro elde etti.

Nestlé, 2008’de gerçekleştirdiği yüzde 8.3 organik büyüme ve yüzde 2.8 gerçek iç büyüme ile 109.9 milyar İsviçre Frangı ciro gerçekleştirdi. Nestlé’nin İsviçre’deki merkezi Vevey’den yapılan açıklamada, Nestlé’nin 2008 yılında organik büyümeyle birlikte faiz ve vergi öncesi kar marjında da artış sağladığı belirtildi.

Nestlé Grup CEO’su Paul Bulcke, Nestlé’nin 2008 yılında gösterdiği performansın zor zamanlarda bile yüksek seviyede organik büyüme gösterebilme yeteneğini, aynı zamanda faiz ve vergi öncesi kar marjını da artırabilme kabiliyetini ortaya koyduğunu belirtti. Bulcke şöyle devam etti: Nestlé’nin 2008 sonuçları kurumun gücünü ifade ettiği gibi 2009 yılı için de ivme kazandırmıştır. Nestlé’nin dünya çapında çeşitlilik gösteren pazar koşullarına uyum sağlayabilme özelliği en önemli rekabetçi avantajlarından biridir. Bu, Nestlé Grubu’nun maliyet etkinliğini hızlandıran inisiyatifleriyle birlikte özellikle beslenme, sağlık, iyi yaşam ve popüler olarak konumlandırılmış ürünler olarak belirlediği büyüme platformları sayesinde 2009 yılında da dünyanın hemen her yerinde büyüme fırsatlarını yakalamasını sağlayacaktır.”

“Nestlé’nin, 2009’da da sektörün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olacağına inanıyoruz”

Grubun uzun dönemli “Nestlé modeli” ile 2009 yılında da sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olacağına inandıklarını belirten Bulcke, organik büyümeyi en az yüzde 5’ler seviyesinde tutma ve sabit kurda vergi ve faiz öncesi kar marjlarını da artırma hedeflerine bağlı olduklarını da sözlerine ekledi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.