PO ve GM güçlerini birleştirdi

Türkiye'nin lider akaryakıt dağıtım şirketi Petrol Ofisi ve dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinden General Motors...

19.02.2009 - 14:21 | MediaCat

Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım şirketi Petrol Ofisi ve dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinden General Motors büyük bir işbirliğine imza attı.

Petrol Ofisi-General Motors işbirliğiyle General Motors Türkiye’deki Opel, Saab ve Chevrolet marka araç kullanıcılarına Akaryakıt sektöründeki en son teknolojiyi ve en ileri düzeydeki kaliteyi temsil eden motorda oluşan kirliliği azaltan, motor performansını maksimize eden, motorun aşınmasını önleyen, yakıt ekonomisi sağlayan ve çevreye duyarlı Petrol Ofisi V/Max Performans Serisi yakıtlarını tavsiye ederek, müşterileri 1,5 milyon üyeye ulaşan Positive Card ailesinin birer parçası olma imkanı sunmakta.

Bu işbirliği ile dünyada ve Türkiye’de çok önemli bir yere sahip olan General Motors’un, Petrol Ofisi V/Max Performans Serisi akaryakıt ürünlerini tavsiye ediyor olmasının çok büyük önem arz ettiğini belirten Petrol Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Ertan Çakır, “Sektörlerinde öncü iki marka olarak, işbirliğimizle büyük bir sinerji yaratacağımıza inanıyoruz” dedi.

Petrol Ofisi-General Motors Türkiye işbirliği, ilk olarak 16 Şubat – 16 Nisan tarihleri arasında General Motors Yetkili servislerinde düzenlenen servis kampanyasına katılan, aracının garanti süresi dolmuş ve 349 TL ve üzeri mekanik servis harcaması yapan General Motors müşterilerine kendi araç logolarının bulunduğu, özel olarak hazırlanmış Positive Card’larla birlikte verilecek olan 50 TL değerinde yakıtın hediye edilmesiyle başlayacak.

Petrol Ofisi’nin üstün özellikli V/MAX Performans Serisi, GM’in satış sonrası hizmetlerle ilgili tüm iletişim kanallarında müşterilerine tavsiye edilecek ve Petrol Ofisi’nin ürün ve hizmetleri hakkında bilgiler verilecek. GM Yetkili Servis elemanlarına verilecek eğitimlerle müşterilerin Petrol Ofisi’nin geniş ürün yelpazesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları sağlanacak.

Petrol Ofisi-General Motors Türkiye işbirliğinin iki önemli amacı olduğunu belirten Petrol Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Ertan Çakır, “Türkiye’de 500 bine ulaşan General Motors müşterileri, öncelikle Positive Card ailemizin birer üyesi olacaklar. Bir yıl gibi kısa bir sürede 1,5 milyon kullanıcıya ulaşarak Türkiye’nin en yaygın müşteri sadakat programı ünvanını elde eden Positive Card’ın yaşamlarına sunduğu ayrıcalıklardan yararlanacaklar. Aynı zamanda yakıt sektöründe yeni bir çağ açan, araç performansını artırırken yakıt ekonomisi sağlayan, motoru temizleyip koruyan “V/Max Performans Serisi” ile buluşacaklar” şeklinde konuştu.

İşbirliğinden, General Motors’a bağlı Opel, Chevrolet ve Saab markalı araç sahiplerinin yararlanacağını kaydeden Petrol Ofisi Akaryakıt Ürün ve Fiyatlandırma Müdürü Altuğ Teközgen ise hedeflerinin General Motors grubunda yer alan Opel, Chevrolet ve Saab araç kullanıcılarını Petrol Ofisi’nin üstün özellikli akaryakıt ürünleri ve hizmetleriyle tanıştırarak, Petrol Ofisi’nin vazgeçilmez tercihleri olmasını sağlamak olduğunu vurguladı. Positive Card ve General Motors sadakat kart altyapısının entegrasyonu ile karşılıklı puan kazanımı, indirim sağlanması ve müşteri memnuniyetini maksimize edecek daha birçok açılımlar içeren ortak pazarlama kampanyaları yürüteceklerini söyledi.

General Motors Türkiye Satış Sonrası ve Müşteri İlişkileri Direktörü Alpagut Girgin toplantıda yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Öncelikle General Motors Türkiye Satış Sonrası olarak yaygın ve köklü Yetkili Servis ağımızla birlikte mevcut müşteri potansiyelimizin gücünü, Petrol Ofisi gibi sektöründe öncü bir firma ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile daha kuvvetli şekilde vurgulayacak olmaktan son derece mutluyuz. İşbirliğimizin ilk aşamasında, mevcut rekabetin en agresif Servis Kampanyası’na 16 Şubat 2009 tarihi itibariyle başladık ve son derece başarılı şekilde devam ediyoruz. General Motors Türkiye bünyesindeki Opel, Chevrolet ve Saab markaları için sağladığımız Satış Sonrası hizmetlerinde müşteri memnuniyeti odaklı hareket etmekteyiz & Petrol Ofisi ile birlikteliğimizin bu memnuniyeti de daha yukarılara taşıyacağından eminiz.”

General Motors Türkiye Satış Sonrası Pazarlama Müdürü Çağdaş Çilengiroğlu, tüm Yetkili Servis’lerinde yapılan her türlü işlemi on-line takip ve analiz edebilecekleri Sadakat Kart altyapısına 4 yıldır sahip olduklarını & Sadakat Kart sahibi yaklaşık 300.000 müşteriye ulaştıklarını belirterek, önümüzdeki dönemde General Motors Türkiye ve Petrol Ofisi sadakat kart avantajlarını esas alan sürpriz ortak kampanyaları müşterilerine sunacaklarını ekledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.