Hayat evcil hayvanlarla güzel

Nestlé Purina ve Ashoka işbirliğinde gerçekleşen BetterwithPets yarışmasına başvurular başladı.

26.12.2019 - 15:58 | Gönül Hadımlı

Evcil hayvanların, ebeveynlerinin hayatlarında nasıl bir yer doldurduğunu kelimelerle betimlemek bir hayli zor. Nestlé Purina ve Ashoka, bu kadim dostluğu onurlandırmak ve bu kültürü topluma yaymak adına bir yarışma düzenliyor.

Geçtiğimiz yıl globalde start verilen ve bu yıl Türkiye’ye de başvuruların açıldığı BetterwithPets ikinci defa Nestlé Purina ve Ashoka işbirliğinde düzenleniyor. Bireylerin evcil hayvanlarıyla yaşadıkları mutlulukları resmetmeyi, bir evcil hayvanla yaşamanın hayatı çok daha fazla güzelleştiği düşüncesini yaymayı, evcil hayvan refahını artırmayı amaçlayan yarışma duygusal zekâ ve şefkat gibi temel insani duyguları geliştirmenin ve insanların topluma katılımını artıran tedavileri desteklemenin yollarını bulmayı hedefliyor. Yarışmaya sosyal ve ticari kuruluşlar, kâr amacı gütmeyen kurumlar ve genç girişimciler hem fikirleriyle hem de uygulamaya konulmuş, pilot denemeleri yapılmış projeleriyle başvurabiliyor.

Yarışmaya başvuranlar, pilot denemeleri yapılmış ve uygulamaya konulmuş yenilikler kategorisinde 100 bin ve 18 – 25 yaş arası genç girişimcilere yönelik fikir aşamasındaki yenilikler kategorisinde 20 bine kadar olmak üzere, toplamda 120 bin İsviçre Frangı ödül kazanma şansını elde edecek. Ayrıca pilot denemeleri yapılmış ve uygulamaya konulmuş yenilikler kategorisindeki finalistler bir hızlandırma programına, fikir aşamasındaki yenilikler kategorisindeki finalistler ise “co-creation laboratuvar çalışmasına” katılmaya hak kazanacak.

Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika genelindeki daha fazla sayıda ülkeden yarışmacının katılabileceği 2020 Ödülü için başvuru sürecinin 28 Ocak 2020’de sona ereceği yarışmada, finale kalan 10 proje, kazananların duyurulacağı 3-4 Haziran 2020’de Fransa’da düzenlenecek Purina BetterwithPets Forumu’na davet edilecek.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.