Nereden geliyorsun nereye gidiyorsun ey yolcu?

JetBlue'dan ibretlik deney.

24.02.2016 - 14:35 | Arzu Nilay Kocasu

Nereden geliyorsun nereye gidiyorsun ey yolcu?

ABD’li havayolu firması JetBlue için güzel bir gün. 150 yolcu, Boston Phoenix’e gitmek için tercih ettikleri havayollarının uçağında, altı saatlik uçuşun başlamasını bekliyor. Peki ya Boston’a gitmek zorunda olmasalardı? Başka bir şehir veya daha da iyisi, başka bir ülke, neden olmasın?

Başkanlık seçimlerinin arifesindeki ABD’de “son günlerde, toplumun git gide daha fazla kutuplaştığını ve siyasetçilerin birlikte çalışmalarının imkansızlaştığını anlamamızı sağlayan o kadar çok haber gördük ki” diyor JetBlue Marka Pazarlama ve Reklam Direktörü Elizabeth Windram. Bir yandan memlekete güzel örnek teşkil ederken diğer yandan JetBlue’ya gönüllerde üç odalı bir yer ayırtmak isteyen marka, Boston’a yol alan 150 yolcusuna hazırladığı beklenmedik oyunla, insanlar birlik olup birlikte çalıştıklarında herkesin kazanacağı mesajını veriyor.

Yolculara yurtiçi ve yurtdışı toplam 20 destinasyonun olduğu bir katalog vererek seçtikleri bir destinasyona gidiş dönüş biletlerini hediye edeceklerini -ve yurtdışına gitmek isterlerse pasaport ve diğer ulaşım belgelerini onların yerine hazırlayacaklarını- söyleyen JetBlue, hevesli yolculara tek bir şart koşuyor: 150 kişinin her biri, aynı yere gitme konusunda hemfikir olmak zorunda.

KÜNYE
Reklamveren: JetBlue Airways
Reklamveren Temsilcileri: Jamie Perry, Tara Carson, Phil Ma, Doug McGraw, Morgan Johnston, Jaclyn Costantino
Reklam Ajansı: MullenLowe ve Mediahub
CCO: Mark Wenneker
ECD: Tim Vaccarino, Dave Weist
Kreatif Ekip: Ryan Montgomery, Tim Bildsten, Jay Spahr, Nick Olish
Prodüksiyon Ekibi: Liza Near, Eric Skvirsky, Rob Apse, Jake Stafford, Eric Ko, Kristine Ring-Janicki, Molly McKeown

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.