NBA’ye yeni Türkiye direktörü

National Basketball Association (NBA), bugün Naci Cansun’u Türkiye’den sorumlu Direktör olarak atadığını açıkladı...

14.09.2010 - 00:00 | MediaCat

National Basketball Association (NBA), bugün Naci Cansun’u Türkiye’den sorumlu Direktör olarak atadığını açıkladı. Naci Cansun, NBA’in Türkiye’deki iş ve marka geliştirme görevlerinden sorumlu olacak ve NBA’in Türkiye’deki iş ortakları ile yapılacak iş birlikleriyle bölgede basketbol sporunun yaygınlaşması için çalışacak. Naci Cansun, NBA’in Avrupa Direktörü Sophie Goldschmidt’e bağlı olacak.

Cansun, açıklama ile ilgili “Basketbol Türkiye’de en hızlı büyüyen spor dalı. NBA markası, takımları ve oyuncuları Türkiye’de basketbol taraftarları arasında oldukça popüler. Bu kadar güçlü ve saygın bir markayı ülkemde temsil etmek ve basketbolun daha da yagınlaşmasına katkıda bulunacak olmak benim için gerçek gurur verici.” dedi.

Goldschmidt ise, “Naci Cansun’un NBA ailesine katılmış olmasında dolayı çok mutluyuz. Naci’nin bu pazardaki tecrübesi ve bilgisi, bölgede basketbolu daha yaygın bir spor haline getirme çabalarımız içinde çok değerli bir katkı olacaktır.” dedi.

Naci Cansun, NBA’a katılmadan önce News Corporation’ın bir yan şirketi olan News Outdoor’un Türkiye Genel Müdürü olarak çalıştı. Daha öncesinde ortağı olduğu Kamera Spor’da Amerikan IMG şirketi ile birlikte Türkiye Futbol Federasyonu’na ait Türkiye A Milli Takım ve farklı kulüp takımlarının yayın ve sponsorluk haklarının işletmesinden sorumlu oldu.

2010 Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yaparak basketbol dünyasının merkezine oturmayı başaran Türkiye’de basketbol sporunun tarihi 1900’lerin başlarına dayanıyor. Şu anda Türkiye’den 5 oyuncu NBA’de forma giyiyor. Bunların arasında Phoenix Sun’da oynayan Hidayet Türkoğlu, Utah Jazz’de forma giyen Mehmet Okur ve Milwaukee Bucks’da forma giyen Ersan İlyasova bulunuyor. 2007 yılında İstanbul’da EA Sports sponsorluğunda düzenelenen EuroeLive turnesi kapsamında Efes Pilsen’e karşı oynayan Minessota Timberwolves, Türkiye’de maç yapmış ilk NBA takımı. Bunun haricinde NBA her yıl Türkiye’de Basketball Without Borders (2002, 2008), Garanti Skills Challenge (2008-2010), adidas 5united tour (2007-2009) gibi bir çok etkinliklere imza atıyor. 
NBA’nın dünya çapında 16 ofisi var. Bunlardan 7 tanesi Avrupa, Ortadoğu ve Afrkia bölgelerinde merkez Londra’da olmak üzere İstanbul, Johannesburg, Madrid, Milan, Moscow ve Paris şehirlerinde.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.