NBA EMEA’e yeni iletişim direktörü

NBA’in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı içine alan EMEA bölgesinin büyüme ve gelişmesinden sorumlu yeni İletişim Direktörü’nü atadı...

26.07.2010 - 00:00 | MediaCat

NBA’in  Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı içine alan EMEA bölgesinin büyüme ve gelişmesinden sorumlu yeni İletişim Direktörü’nü atadı. Temmuz ayında göreve başlayan Darrell McLennan-Fordyce, İstanbul başta olmak üzere Londra, Paris, Madrid, Milano’daki ekiplerle hem de Orta Doğu ve Afrika’daki iletişim ofisleriyle çalışacak. McLennan-Fordyce’ın görevi bir yandan markayı geliştirmek bir yandan da Milano, Londra, Paris ve Barselona’da düzenlenen NBA Europe Live, adidas NBA 5 United gibi  NBA organizasyonları ile Sınır Tanımayan Basketbol (Basketball Without Borders) ve NBA Cares gibi kurumsal sosyal sorumluluk programlarının bilinirliğini artırmak olacak.

Bundan önce Madrid’in 2018 Ryder Kupasına ev sahipliği organizasyonunda yöneticilik ve 2011 Volvo Okyanus Yarışı’nda danışman olarak görev yapan McLennan-Fordyce ayrıca  Avrupa’lı Ford gibi dev markaların Şampiyonlar Ligi sponsorluğu almasını sağlayan ve Orange’ın freesport, futbol, yelken ve Formula 1’den oluşan spor portföyünü yöneten isim oldu.
Darrell McLennan-Fordyce, atama ile ilgili olarak “NBA olağanüstü bir küresel spor markası, ben de Londra’daki ve EMEA bölgesindeki müthiş ekiplerle çalışmaktan büyük heyecan duyuyorum.  Geleceğimizi inşa ederken hem Londra Olimpiyatları’nın gittikçe yaklaşması hem de  NBA Europe Live için LA Lakers ve Minnesota Timberwolves’un Ekim’de Londra’ya gelmesiyle muhteşem platformlar elde edecek, NBA’in sunduğu inanılmaz spor ve eğlence olanaklarını seyirciyle paylaşma şansını bulacağız” diye konuştu.

NBA Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Sophie Goldschmidt ise  “Darrell’ın NBA’e atanmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Yaklaşan Londra 2012 ve sonrasına için uzun dönemli  planlarımızı oluştururken, iletişim ve spor pazarlama alanlarındaki geniş deneyimiyle tüm ofislerimizi ve ortaklarımızı destekleyecek çok yönlü bir “İletişim Direktörümüz” oldu” dedi.

EA SPORTS™’un sunduğu NBA Europe Live 2010, 3 Ekim’de İtalya’nın Milano kentinde New York Knicks – Armani Jeans Milano karşılaşmasıyla başlayacak. Ardından Minnesota Timberwolves NBA Şampiyonu Los Angeles Lakers’la 4 Ekim’de Londra’da oynayacak. 6 Ekim’de Timberwolves Paris’e geçerek aynı tarihte New York Knicks’le mücadele edecek. Lakers’ın 7 Ekim’de Euroleague Şampiyonu Regal FC Barcelona ile Barselona’da yapacağı maçla tur son bulacak. 2010 NBA Europe Live Tour’la birlikte Avrupa’da 1988’den beri 18 şehirde 23 NBA takımının çıktığı toplam 54 maç yapılmış olacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.