National Geographic Türkiye 10. yıl sergisi

National Geographic Türkiye dergisi 10. yaşını “Görmediğimiz Türkiye“ fotoğraf sergisiyle kutluyor

30.05.2011 - 00:00 | MediaCat

National Geographic Türkiye dergisi 10. yaşını “Görmediğimiz Türkiye“ fotoğraf sergisiyle kutluyor. Antivirüs yazılım kuruluşlarından biri olan ESET’in sponsorluğunda gerçekleşen sergide 123 yıllık National Geographic arşivinden seçilen 100 Türkiye fotoğrafı yer alıyor.

Bugüne dek gün ışığına çıkmamış fotoğraflardan oluşan “Görmediğimiz Türkiye” sergisi, Osmanlı’nın son döneminden Cumhuriyet’in ilk yıllarına uzanan dönemi kapsıyor. Fotoğraflar Türkiye’nin çeşitli yerlerine seyahatlar gerçekleştiren National Geographic fotoğrafçılarının bakışlarıyla dönemin yansımasını ortaya koyuyor. Fotoğrafçıların resimlere ilişkin notları ve anıları ise sergiye ayrı bir zenginlik katıyor.

Serginin kaynağı olan National Geographic Fotoğraf Arşivi, 8 milyonu kart baskı toplam 11.5 milyon fotoğraftan oluşan koleksiyonuyla dünya tarihine ışık tutuyor. Arşivin büyük bölümünü National Geographic fotoğrafçılarının dergide yer almayan fotoğrafları oluşturuyor.

ESET katkısıyla

Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, yıllarca özenle saklanan bu resimlerin Türkiye’de paylaşılması için sponsor oldu. Sergiyi değerlendiren ESET Türkiye CEO’su Alain Soria, “Sektörünün pazar lideri olarak böyle bir çalışmaya destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Görmediğimiz Türkiye sergisi, tarihimize güçlü bir ışık tutarken, hem geçmişte hem de fotoğrafların artık dijital ortamda üretildiği günümüzde, korumanın ne denli önemli olduğunun altını bir kez daha çiziyor”dedi.

İstanbul Karaköy’de Tophane’deki Antrepo 3’de açılan “Görmediğimiz Türkiye” sergisi 11 Haziran 2011 tarihine kadar açık kalacak. Sergi ücretsiz olarak gezilebiliyor.

Görmediğimiz Türkiye / National Geographic Türkiye 10. Yıl Sergisi
Yer: Karaköy –Tophane Antrepo 3 (İstanbul Modern Sanat Müzesi yanı)
Tarih : 11 Mayıs-11 Haziran 2011
Saat: 10.00-18.00

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.