MySpace ilike’ı satın aldı

Sosyal Ağ Sitesi kavramının öncüllerinden MySpace, müzik tavsiyeleri ile ünlenen çevrimiçi müzik platformu ilike'ı satın aldığını duyurdu...

21.08.2009 - 11:19 | MediaCat

Sosyal ağ sitesi kavramının öncüllerinden MySpace, müzik tavsiyeleri ile ünlenen çevrimiçi müzik platformu ilike’ı satın aldığını duyurdu.

Yaklaşık 55 milyona varan ilike üyesini etkilemeyecek olan bu satın alma ertesinde firma Seattle merkezli çalışmaya devam edecek. Firmanın şu anki yönetici ekibinde de bir değişiklik yapılmayacak.

MySpace ve ilike arasında yapılan satın alma anlaşmasının maliyetiyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. MySpace bu anlaşmayla, Bir yandan Myspace Music’in en büyük rakibi ve takipçisini bünyesine kattı ve daha güçlendi bir yandan da 10 milyon Facebook kullanıcısının kullandığı ilike’ı alarak en büyük rakibinin içine sızmayı başarmış oldu.

ilike; 2006’da Ali ve Hadi Partovi kardeşlerin yönetiminde kurulan ve 3 yılda 55 milyon kullanıcıya ulaşan online bir müzik dinleme sitesi.

Facebook, Bebo, Orkut, hi5, iGoogle ve iPhone gibi günümüzün en popüler sosyal ağlarına ve mobil cihazlarına yönelik uygulamaları da bulunan ilike, bu uygulamalarıyla da ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip bulunmakta.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.