Mustafa Selim Yaşar hayatını kaybetti

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar COVID-19 nedeniyle vefat etti.

02.09.2021 - 10:57 | Sencer Uçar

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar, COVID-19 nedeniyle sabaha karşı hayatını kaybetti. Tatil için gittiği Dubai’de COVID-19’a yakalanan ve tedavi altına alınan Yaşar, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

1976 yılında Paris-Académie Arqueille Sorbonne, 1980 yılında NYU Üniversitesi ve 1981 New York – Pace Üniversitesi İşletme-Finans Bölümü’nden mezun olan Mustafa Selim Yaşar, iş hayatına 1981 yılında Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de başladı. Sekiz yıl süre ile Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra 1988-1996 yılları arasında Yaşar Holding A.Ş. bünyesinde CFO görevini üstlenirken, ayrıca aynı yıllarda Boya-Kimya ve İçecek Grup Başkanlığı görevini de yerine getirdi. Yaşar, 1997-2000 yılları arasında Otak-Desa A.Ş. ve Desa Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu-İcra Başkanlığı görevlerini de üstlendi. 2000 yılından itibaren İzmir Teknopark A.Ş., BDS İş Geliştirme Ltd. Şti. ve Yüzey İnşaat Taahhüt A.Ş. şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığı görevlerini sürdüren Yaşar, 1991-1997 yılları arasında Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Meclis Başkanlığı görevlerinde bulunmanın yanı sıra kurucu üyesi olduğu Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (ESİAD) dört yıl süre ile başkan vekilliğini üstlendi. 2004-2009 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği ve Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinde bulunan Yaşar, halen birçok sivil toplum örgütünde aktif olarak görev almaktadır. Mart 2014’ten itibaren Desa Enerji A.Ş., Dyo Boya A.Ş., Yaşar Birleşik Pazarlama A.Ş. şirketlerinin yönetim kurulu başkanı olan Yaşar, Nisan 2015’ten beri Yaşar Dış Ticaret A.Ş. ve Yaşar Holding A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekteydi.

MediaCat olarak Mustafa Selim Yaşar’a Allah’tan rahmet; tüm yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Kaynak: Dunya.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.