Murdoch’a rekor tazminat!

Rupert Murdoch, öldükten sonra telefon mesajları dinlendiği anlaşılan Milly Dowler adındaki genç kadının ailesine 3 milyon sterlin önerdi.

21.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Rupert Murdoch, öldükten sonra telefon mesajları dinlendiği anlaşılan Milly Dowler adındaki genç kadının ailesine 3 milyon sterlin önerdi.

Medya devi Murdoch’ın sahibi olduğu 168 yıllık News of the World gazetesinin kapanmasıyla sonuçlanan telekulak davasında gündeme gelen üç milyon sterlinlik rekor tazminat anlaşması İngiltere basının gündeminde geniş yer buldu.

Gazetelerde yer alan haberlere göre medya patronu Rupert Murdoch, öldükten sonra telefon mesajları dinlendiği anlaşılan Milly Dowler adındaki genç kadının ailesine 3 milyon sterlin önerdi. Guardian gazetesi, News of the World muhabirinin, genç kadının telefon mesajlarını dinlediğini, yeni mesajları dinleyebilmek için de mevcut olanları sildiğini yazıyor.

Gazeteye göre bu durum ailesinin, kızlarının yaşıyor olabileceği umuduna kapılmasına neden olmuştu. Skandal, bu olayın ortaya çıkmasıyla alevlenmiş, News of the World kapatılmış, telefonları dinlenen daha binlerce kişinin olduğu anlaşılmıştı.

Times gazetesi, bunun bir gazetenin ödemeyi teklif ettiği en yüksek tazminat olduğunu yazıyor ve bulvar gazetesinin şimdiye dek şöhretli isimlere ödediği tazminatların bu meblağ karşısında gölgede kaldığı yorumunu yapıyor.

Independent gazetesi de dev tazminatın Dowler’ın ailesi ile genç kadının adına kurulan vakıf arasında paylaştırılacağını belirtiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.