Murdoch: SABAH-ATV’ye talibim

Coca-Cola'nın Ceo'su Muhtar Kent'in Başbakan Tayyip Erdoğan onuruna verdiği iftar yemeğine katılan dünya medya devi News Corporation'un sahibi Rupert Murdoch...

26.09.2007 - 09:54 | MediaCat

Murdoch, iftarda Başbakan’a “SABAH-atv’ye talibim” dedi.

Coca-Cola’nın Ceo’su Muhtar Kent’in Başbakan Tayyip Erdoğan onuruna verdiği iftar yemeğine katılan dünya medya devi News Corporation’un sahibi Rupert Murdoch, SABAH ve atv’ye talip olacaklarını açıkladı. SABAH’a konuşan Murdoch, “Sizin adınız Türkiye’de satış sürecinde olan SABAH ve atv için geçiyor. İhale şartnamesini de aldınız. SABAH ve atv’ye talip misiniz?” sorusuna, şu yanıtı verdi: “Ciddi olarak düşünüyorum, çok ciddi düşünüyoruz. Türkiye büyüyor, gelişiyor, genç nüfusunuz fazla. Başbakan ile bu meseleyi konuşacağım.”

Kent: O misyonu üstlenmem

Murdoch, yemekte sağına oturduğu Başbakan Erdoğan ile uzun uzun bu konuları konuşma fırsatı buldu. SABAH ve atv’nin aralarında bulunduğu medya organlarının satışına ilişkin ihale şartnamesini Yunan Antenna, Alman Prosieben Sat 1, Alman RTL grubu, News Corporation ve Çek medya şirketi Central Europe Media Enterprise (CME) firmaları aldı.

Ahmet Ertegün’ün vefatının ardından tahtına aday gösterilen ve Türkiye’nin yeni tanıtım elçisi olacağı belirtilen Coca-Cola CEO’su Muhtar Kent de SABAH’a şunları söyledi: “Ben bu misyona soyunmuyorum, gönül koymuyorum. Ama hepimiz her yerde ülkemizin büyükelçiliğini yapmalıyız. Benim işim zaten başımdan aşkın. Ahmet Ertegün’ün yerini dolduracağım diye vermedim bu yemeği. Daha önce Pakistan Devlet Başkanı’na da vermiştim. Bunu hedef olarak koyup onun için uğraşmak yerine gönüllü çalışmak lazım. Viyana’da, Roma’da Coca-Cola’da görev yaparken hep Türkiye için çalıştım. Bundan sonra da aynı ruhla çalışmaya devam edeceğim. Yoksa kimsenin yerine aday değilim.”

kaynak: Sabah

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.