Murdoch, gazete fiyatına zam yaptı

Rupert Murdoch’a ait The Sunday Times, geçtiğimiz hafta sonunda satış fiyatını yüzde 20 arttırarak...

21.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Rupert Murdoch’a ait The Sunday Times, geçtiğimiz hafta sonunda satış fiyatını yüzde 20 arttırarak, 2.20 pounda çıkardı. Yeni fiyatıyla The Sunday Times, ülkenin en pahalı ulusal pazar gazetesi unvanını aldı.

20 kuruşluk artış, İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya’da uygulanacak. Kardeş gazete The Times ise 1 poundluk fiyatını koruyacak.

The Sunday Times, yaptığı bu zam ile Sunday Telegraph, The Observer ve İndependent’ı geride bırakarak, en pahalı ulusal Pazar gazetesi unvanını aldı. The Sunday Times’ı, 2 poundluk satış fiyatı ile The Independent takip ediyor. The Sunday Times, 2006 yılında satış fiyatını 2 pounda çeken ilk ulusal gazete olmuştu.

THE SUNDAY TİMES, İNTERNETTE ÜCRETLİ İÇERİK SİSTEMİNDEN HENÜZ KAR EDEMEDİ
News International’ın bu fiyat artışı ile okuyucularını, dijital gazeteye yönlendirerek ücretli içerik pazarına çekmek istediği belirtiliyor. ABC’nin Ağustos ayı verilerine göre, The Sunday Times, 1 Temmuz itibariyle uygulamaya koyduğu ödeme sisteminden henüz kar elde etmiş değil.

GAZETE, YÜZDE 8,5 ORANINDA TİRAJ KAYBI YAŞADI
Gazetenin tirajında Temmuz ayında yüzde 0,18 oranında düşerek 1.068.158’de kaldığı, bu rakamın Ağustos ayında 1.066.240’a düştüğü, yıl genelinde ise yüzde 8.46 oranında tiraj kaybı yaşandığı belirtiliyor.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.