Muhteşem Yüzyıl ve 5N1K çekişmesi

26 Şubat'ta Twitter'da en çok konuşulan programlar listesi...

27.02.2014 - 11:08 | MediaCat

Çarşamba gününün Sosyal TV reytinglerinde Muhteşem Yüzyıl birincilik koltuğundaki yerini aldı. İkinci sırada 5N1K, üçüncü sırada ise Kızıl Elma vardı.

Bir Çarşamba klasiği olan Muhteşem Yüzyıl bu hafta da liderliği kimselere bırakmadı ve listemizin birinci sırasında yer aldı.

Toplamda 4,567 kullanıcıdan 5,051 Tweet alan dizi yayılımda 2,258,427 tarih meraklısının Twitter akışına düştü. Şehzadelerin trajedisiyle devam eden dizide bu hafta da #sehzadecihangireveda vardı. Şehzade Cihangir rolündeki oyuncu Tolga Sarıtaş, dün akşam yayınlanan bölümde sergilediği oyunculuk ile hayranlardan tam not aldı. Dizi aynı zamanda akşamki Galatasaray – Chelsea karşılaşmasından da nasibini aldı “Fenerbahçeliler için Muhteşem Yüzyıl Galatasaraylılar için Şampiyonlar Ligi günü.” diyerek paylaşımlara katılan taraftarlar #saldırgalatasaray hastagini #sehzadecihangireveda ve #muhtesemyüzyil hastaglerinin ardından üçüncü sıraya taşıdı.

Çarşamba akşamının çıkış yapan programı CNN Türk’ün tartışma programı 5N1K oldu. Cüneyt Özdemir’in deyimi ile ‘Kaset Savaşlarının 5N1K’sı’ Twitter’a damgasını vurarak ikinci sıraya oturdu. Mehmet Metiner ve İhsan Yılmaz’ı konuk eden programda Ses kayıtlarının ve Kabataş olayının tartışılması sosyal TV izleyicileri arasında büyük yankı uyandırdı. “5N1K izlesin tansiyonunuz varsa tavsiye etmem ilacinizi alin izleyin” paylaşımlarıyla uyarılarını yapan izleyiciler geçen tartışmaları “Metiner: Amerika’dan rapor gelecek C.Özdemir: Hangi kurumdan? M.Metiner: Bilmiyorum” ve “5N 1K programında: Mehmet Metiner: Siz paralel misiniz? İhsan Yılmaz: Siz hırsız mısınız? “ gibi soru cevap şeklinde alıntılar ile paylaştı. #mebdekiyimdershaneyeyikim hastaginin ilk sırada yer aldığı programda en çok mention alan hesaplar @cuneytozdemir ve @ihsanylmz oldu.

Kızıl Elma Çarşamba sıralamalarında hızla yükselmeye devam ediyor ve bu haftayı üçüncülük ile kapatıyor. #ÜlkenİçinYaşa hastagi ile yayınlanan dizide oyuncu Furkan Palalı ve Erdal Cindoruk’un izleyicilere Twitter üzerinden teşekkürleri izleyicilerden destek görerek sıkça Retweet edildi. Diziye üretilen içeriklerin yüzde 53’ü bu dizi için ilk defa bir şeyler paylaşan izleyiciler tarafından üretildi. Toplamda  1,818 Tweet alan dizi 979,500 kullanıcıya ulaştı.

Çalıkuşu yayınının ertesi gününde de ilk beşte yerini alarak dördüncü sıraya yerleşti. Dizinin kamera arkası görüntülerinin ve röportajlarının yayınlanması ile heyecanlanan hayranlar gün boyu klavyelerinden parmaklarını ayırmadı ve #kamraninemaneti, #fahriyeevcen ve #kameraarkasi hastagleri ön plana çıktı.

Yayın günü yaklaşan Medcezir’de hayranların heyecanı hafta ortasında da dinmedi ve dizilerine beşincilik koltuğunu kazandırdı. “#Medcezir’e giderek yaklaşıyoruz” diye söze başlayan hayranlar yeni bölüm fotoğraflarının gelişini heyecanla paylaştı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 26 Şubat 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.