Muhteşem Yüzyıl diğer dizileri geride bıraktı

Ekranın en çok reklam alan programların başında yer alan dizilerin sezon sonu yaklaştıkça heyecan dozu da yükseliyor.

05.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Ekranın en çok reklam alan programların başında yer alan dizilerin sezon sonu yaklaştıkça heyecan dozu da yükseliyor. Medya Takip Ajansı Interpress’in, TV’de yayınlanan dizilerin yazılı basındaki yansımalarını araştırdığı rapora göre, ilk bölümünden itibaren çıkan haber sayısında liderliğe yükselen “Muhteşem Yüzyıl” dizisi Nisan ayında da liderliği bırakmadı.

İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergide çıkan kanal haberlerinin tek tek incelendiği Interpress’in araştırmasında, geçtiğimiz ay “Muhteşem Yüzyıl” isminin geçtiği 787 haberle yazılı basında yer alırken, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” 578 haberle ikinciliğini sürdürürken, birinciyle aradaki farkı bir önceki aya göre biraz daha kapattı. Nisan ayında üçüncü sırayı “Fatma Gülün Suçu Ne?” hakkında çıkan 277 haberle aldı.

Kanalların yayınladığı ve basında haber olan 78 dizi içinde, Nisan ayında çıkan haber adetlerine göre ilk on şu şekilde oluştu;

YERLİ DİZİLER

1) Muhteşem Yüzyıl

2) Öyle Bir Geçer Zaman Ki

3) Fatma Gülün suçu Ne?

4) Çocuklar Duymasın

5) Ezel

6) Behzat Ç.

7) Kavak Yelleri

8) Hanımın Çiftliği

9) Arka Sokaklar

10) Nuri

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.