MÜGSF, sektörden destek bekliyor

Bu yıl 50. yılını kutlayan Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne (MÜGSF) reklam sektörünün temsilcileri destek veriyor.

22.03.2007 - 14:06 | MediaCat

Bu yıl 50. yılını kutlayan Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne (MÜGSF) reklam sektörünün temsilcileri destek veriyor.

50.yılını kutlamak üzere MÜGSF tarafından düzenlenecek ve bir yıla yayılacak etkinlikler kapsamında, öğretim üyeleri, öğrenciler ve mezunlarla birlikte birçok sergi etkinliği, paneller, konferanslar, sempozyumlar, sanat/tasarım yarışmaları, defileler ve mekansal yenilikler hayata geçirilecek. Çeşitli sektörlerden destek alarak kurumun tüm sınıflarını yenileme projesini başlatan Fakülte Dekanı Prof. Nazan Erkmen, grafik bölümünde ilk yenilenen sınıfın açılışını bu projeye gönüllü olarak katılan RPM Radar Yönetim Kurulu Başkanı ve fotoğraf sanatçısı Paul Mc Millan ile 27 Şubat 2007 tarihinde yaptı.

MÜGSF’nin sınıf yenileme projesine şu anda RPM Radar’ın yanı sıra, TBWA Yönetim Kurulu Başkanı Cem Topçuoğlu, Pars Mc Cann Reklam Ajansı sanat yönetmeni Grafik Bölümü mezunlarından Faruk Kaptan, Art Group Sanat Yönetmeni mezunu Özgür Sağlam, Tanıtım Reklam Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Bilge, Akın Nalça gibi isimler de destek veriyor.

Fakülte Dekanı Prof. Nazan Erkmen, başta Paul Mc Millan olmak üzere destek olan herkese çok teşekkür ederek fakültenin özellikle reklam sektörüne nitelikli grafiker, art direktör yetiştirme konusunda ön sıralarda yer aldığını ve sektörde mezunların başarılı olmasının kendileri için büyük mutluluk olduğunu dile getirdi. Sektörden vizyonu geniş öğrencilere daha çok destek olmaları ricasında bulunan Erkmen, tüm etkinliklerde reklam sektörünün desteğine ihtiyaç duyduklarını ve destekçilerin adlarının yenilenen sınıflara da yazılacağını belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.