Mozilla’dan Firefox OS için etkileyici tanıtım

Mozilla, mobil telefonlar için ürettiği Firefox OS markasının tanıtımı için Wolff Olins ile işbirliğine girdi.

04.03.2013 - 10:55 | Ali Kuru

Mozilla’dan Firefox OS için etkileyici tanıtım

İlk olarak Barcelona’daki ‘Mobile World Congress’te tanıtılan Firefox OS için ‘Blaze Your Own Path’ (Kendi Yolunu Aydınlat) sloganına, kurulduğu günden bu yana Mozilla’nın internetteki ilerleme ve özgürlük fikirlerine olan inancını sembolize eden Tilki eşlik ediyor.

Mozilla yeni markasının sembolü Tilki’yi tanımlarken “Eğlenceli, dostane, destekleyici, koruyucu; aynı zamanda hızlı ve güçlü. Süratiyle ortalığı kasıp kavuran Tilki oyunu kuralına göre oynamaz. İhtiyaç duyduğunuz her yerde olan-mobil dünyanızı kuvvetlendiren, hayal gücünüzü ateşleyen, sizi ve kimliğinizi koruyan ve hayatınızı güçlendiren bir kuvvet. Canlı, seri ve atik Tilki, özgürlüğü ellerinize yerleştiriyor.” ifadelerini kullanıyor.

‘Mobile World Congress’teki Mozilla kabininin üzerine doğru gelen Tilki’nin göz alıcı turuncu renkli kuyruğu hem görsel hem de pazarlama açısından güçlü bir sunum ortaya koyuyor.

Haluk Kasarcı

(kaynak: design taxi)

[GaleriEkle url=”mozilladan-firefox-os-icin-etkileyici-tanitim”]

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.