Morgan Stanley reklam ajansını seçti

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden Morgan Stanley, WPP Group’tan Ogilvy & Mather‘ın da dahil olduğu konkur sonucunda...

05.03.2010 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden Morgan Stanley, WPP Group’tan Ogilvy & Mather‘ın da dahil olduğu konkur sonucunda, IPG’den Richmond kökenli The Martin Agency ile çalışmaya karar verdi.

Nielsen’e göre Morgan Stanley, online harcamalar hariç medya harcamaları için geçtiğimiz her iki yıl, aşağı yukarı yirmi milyon dolar harcadı.

Morgan Stanley’in müşteri yönetimi direktörü ve baş pazarlama sorumlusu, Ramona Boston, konuya ilişkin ifadesinde; The Martin Agencey’i seçerken 3 faktörü göz önünde bulundurduklarını belirtti.

Boston bu üç faktörü şu şekilde özetledi; “ilki, ajansın deneyimleri ve finans sektöründe bıraktıkları izler. İkincisi, Morgan Stanley’in genel stratejilerini anlayış biçimi ve üçüncüsü; Morgan Stanley markasını tanımlama ve farklılaştırma için ajansın yaratıcı reklamları uygulama kabiliyetleri.”
 
Martin, son dönemlerde 275 milyon $ değerinde Pizza Hut ve 145 milyon $ değerinde Tylenol’ı portföyüne katarak, başarılı bir grafik çiziyordu.
 
Morgan Stanley’in medya işlerini ise Publicis Groupe’tan Spark Communications yürütüyor.

Kaynak: www.medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.