Moova Koç Grubu’na satıldı

Tat Gıda, süt ve süt ürünleri markası Moova'yı satın aldı.

02.07.2014 - 10:20 | Ali Kuru

Moova Koç Grubu'na satıldı

TÜSİAD eski başkanlarından Muharrem Kayhan ile kardeşi Hilmi Kayhan‘a ait olan Moova, Aralık 2013’te ortak arayışlarına başlamış, bulamadığı için Mayıs ayında üretim faaliyetlerini durdurmuştu. Görüşmelere devam eden şirket dün itibariyle Koç Grubu şirketlerinden Tat Gıda ile 32 milyon 271 bin lira karşılığında el sıkıştı.

Hürriyet‘te yer alan haberde, geçtiğimiz günlerde Maret‘i Namet‘e satarak işlenmiş et ürünleri sektöründen çıkan Tat Gıda’nın, bu yeni satın alma ile peynir kategorisindeki varlığını güçlendirmeyi planladığı belirtiliyor. Haberde, Tat Gıda’nın SEK markası ile süt sektöründeki varlığını halen sürdürdüğüne dikkat çekiliyor.

Söktaş‘ın konuya ilişkin açıklamasında, “Çeşitli yatırımcılarla yürütülmekte olan görüşmeler sonucunda, ortaklığımızın 1 Temmuz 2014 tarihli yönetim kurulu kararı çerçevesinde, bağlı ortaklığımız Moova’da sahip olduğumuz yüzde 99,99 oranındaki hisselerin tamamının, Koç Topluluğu şirketlerinden Tat Gıda’ya satışına ve hisse devir sözleşmesi imzalanmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer veriliyor.

Kaynak: Hürriyet