Mobil-Star yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

Microsoft Türkiye ve Turkcell’in Windows Mobile cihazları üzerinde yazılım geliştirenler için düzenlediği Mobil-Star yarışmasının...

21.05.2009 - 15:25 | MediaCat

Dünyanın en yaygın mobil platformlarından olan Windows Mobile işletim sistemi üzerinde yenilikçi ürün geliştiren bireysel yazılımcıları hedefleyen Mobil-Star Yarışması, genç yazılımcılar tarafından büyük bir ilgi gördü. Microsoft Türkiye ve Turkcell tarafından ortaklaşa düzenlenen yarışmaya 264 başvuru gerçekleşti.

Birbirinden ilginç ve yenilikçi yazılım projelerinin katıldığı Mobil-Star Yarışması’nda finale kalan 20 proje jüri tarafından dikkatle değerlendirilerek yarışmanın galibi ilk üç proje belirlendi. Mobil-Star Yarışması’nda finalistlerin ödülleri, 15 Mayıs 2009 tarihinde Microsoft merkez binasında yapılan törenle sahiplerine verildi.

Mobil-Star Yarışması’nın birincisi “Mobil Dünyam” adlı projesiyle Alp Coker oldu. “Mobil Dünyam”, Windows Mobile işletim sisteminin zengin fonksiyonlarını kullanarak insanlar hareket halindeyken onları tek bir uygulamada bir araya getirmeyi hedefliyor. Proje sayesinde cep telefonu sahipleri tek bir arayüz üzerinden Facebook, Twitter, Flickr, MSN, Mekanist gibi çeşitli sosyal ağ topluluklarındaki profillerine ve etkinliklerine erişebiliyorlar.

Mobil-Star Yarışması’nın ikincilik ödülünü “Türkçe İslam” adlı proje ile Mustafa Yıkar, üçüncülük ödülünü ise “HizmetCell” adlı proje ile Ömer Faruk Sarıkaya kazandı.

Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, Mobil Star yarışmasının Türkiye’de yerel yazılım ekonomisi adına yepyeni bir dönemi başlattığına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Türkiye Bilişimle Kalkınıyor” vizyonu doğrultusunda yaptığımız çalışmalara bir yenisini daha eklemiş olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Turkcell ile birlikte gerçekleştirmiş olduğumuz Mobil-Star, Microsoft’un yerel yazılım ekonomisini destekleme çalışmaları içinde önemli bir yer edinme potansiyeline sahiptir. Türkiye’de mobil yazılım geliştirme alanında ülkemizdeki bireysel yazılımcı potansiyelini gün ışığına çıkaran Mobil-Star’ın gelecekte de Türk ekonomisine sağlayacağı katma değerler açısından önemli bir başlangıç olduğu kanısındayım.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.