MNG Kargo, bir ilke imza attı

MNG Kargo, “Kargo poşetleri kutuya, çocuklar okula” projesi kapsamında, 600 tondan fazla plastik kargo poşetini...

25.10.2010 - 00:00 | MediaCat

MNG Kargo, “Kargo poşetleri kutuya, çocuklar okula” projesi kapsamında, 600 tondan fazla plastik kargo poşetini geri dönüştürdü ve 8 dersliği ile 250 öğrenci kapasiteli olan MNG Kargo Bitlis Merkez İlköğretim Okulu’nu inşa etti. Bu yıl 169 öğrencisiyle öğrenime açılan okulda, bir bilgisayar odası ve kütüphane bulunuyor.

Bitlis İl Özel İdaresi’nin açtığı ihale sonucu yapımı gerçekleştirilen MNG Kargo Bitlis Merkez İlköğretim Okulu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 8 derslikli ilköğretim okulu standartlarına uygun olarak inşa edildi. Okulun yer alacağı bölge ise, Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nce, ihtiyaca göre belirlenerek, Afet Evleri’nin bulunduğu Bitlis Merkez Ergezen Mahallesi’nde inşa edildi.

MNG Kargo, Bitlis Merkez İlköğretim Okulu’nun 2010-2011 öğrenim yılına başlaması dolayısıyla bir tören düzenledi. Törene, MNG Kargo Bitlis Merkez İlköğretim Okulu’nun açılışını MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aslan Kut, Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sadettin Sabaz ve Bitlis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz katıldı.
Aslan Kut: “Atık poşetlerin geliri Okul Hesabı’nda birikiyor.” 

MNG Kargo Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Aslan Kut,  öğrencilerin de katıldığı törende yaptığı konuşmada “Poşetler Kutuya, Çocuklar Okula” projesini, bundan iki yıl önce başlattıklarını ve ilk günden itibaren projeye artan sayıda kişi ve kurumun destek verdiğini söyledi. Bugün on binlerce kurumun, atık kargo poşetlerinin, MNG Kargo’nun geri dönüşüm kutularında biriktiğini belirten Aslan Kut, “Projemize şirketlerimiz ve iş merkezlerinden gelen destek arttıkça, daha kısa sürede daha çok okul yaptırmamız mümkün olacak. Dikkatinizi çekmek isterim ki, projenin yürümesi için gereken tüm masrafları kendi bütçemizden karşılıyor,  topladığımız atık poşetlerden elde ettiğimiz gelirin tamamını ise hiçbir kesinti yapmaksızın doğrudan, açtığımız Okul Hesabı’na aktarıyoruz” dedi.