MMA Türkiye’nin yeni yönetim kurulu belli oldu

Mobil Pazarlama Birliği'nde yönetim kurulu başkanlığına Garanti Direkt Yöneticisi Işık İlhan seçildi.

06.03.2017 - 09:20 | MediaCat

MMA Türkiye'nin yeni yönetim kurulu belli oldu

2016 yılında 28,63 milyar dolar olarak gerçekleştiği öngörülen mobil pazarlamanın küresel gelişimi için çalışan MMA (Mobile Marketing Association / Mobil Pazarlama Birliği) Türki-ye’de 2017 – 2018 döneminin yönetim kurulu belirlendi.
2016 yılında mobil yatırımların 300 Milyon TL’ye, mobil premium display yatırımların ise 120 milyon TL’ye ulaştığı tahmin edilen Türkiye mobil pazarlama sektörünün büyümesi ve ilgili teknolojilerin ülkemizdeki gelişimi için faaliyet gösteren MMA Türkiye’nin yeni yönetim kurulu başkanı Garanti Direkt Yöneticisi Işık İlhan olurken; İlhan’ın yardımcılığına Unilever Çamaşır Bakım Ürünleri Pazarlama Direktörü Handem Çelenkler seçildi.

Bir önceki dönem MMA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı olan AdColony Kuzey Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Volkan Biçer ise onursal başkan unvanıyla yönetimde yer almaya devam edecek.

2018 yılı sonuna dek görev yapacak olan MMA Türkiye Yönetim Kurulu’nda yer alan diğer isimler ise şöyle: Afşin Avcı (Bullseye Worldwide), Ahmet Kurşunlu (Demirören Medya Grubu), Arda Öztaşkın (Yapı Kredi Bankası), Aslı Atam (Blesh), Aslı Gülen Gündüz (Doğuş Müşteri Sistemleri), Ayten Ateş (Facebook), Banu Barbarosoğlu (Sahibinden.com), Banu Gören (Turkcell), Berk Peksuz (Cereyan Medya), Burak Yılmaz (Genart Medya), Eda Önsel (MecGlobal), Emre Uğurlu (Perform Group), Ender Özcan (Adjust), Erdem Tolon (Nielsen), Fırat Ertem (Mr. Lama), Güçlü Bestan (Neodigital), Haymi Behar (Doğan TV), İbrahim Baylan (Onedio), Meltem Moral (Mindshare), Mutlu Doğruak (Starcom Mediavest Group), Rima Erdemir (MedyaNet), Seçil Göker (Akbank), Seçil Tuna (Figensoft), Sencer Kutluğ (Google), Tezcan İsarlı (Move), Oğuz Taner Okutan (İş Bankası), Tuğçe Erul (Hopi), Yakup Erdoğan (Doğuş Digital), Zehra Öney (360+ Media Interactive).

MMA Türkiye & MENA Direktörü Melis Ertem ve MMA Türkiye Pazarlama Direktörü H. Soner Şeker MMA Türkiye oluşumunun profesyonel ekibi olarak görevlerine devam edecekler.

MMA Türkiye’nin, mobil reklamcılığın yanı sıra, pazarlama ve iletişim platformlarına yön veren ulusal ve küresel markaları bir araya getirdiğini belirten MMA Türkiye Yönetim Ku-rulu Başkanı Işık İlhan şu sözleri söyledi:

“Kâr amacı gözetmeyen bir ticaret birliği olan MMA, 800’den fazla üye şirketi bünyesinde toplaması ve 50’ye yakın ülkede faaliyet göstermesiyle bu alanda dünya liderleri arasındadır. Mobil pazarlama, tüm dünyada giderek daha fazla mobil kimlik kazanan yaşam tarzı doğrultusunda hızla gelişiyor ve güçlü büyüyen bir pazar oluşturuyor. MMA, ölçümleme, beceri geliştirme, fikir önderi ve ilham kaynağı olma yoluyla bu pazarda ve ilgili teknolojilerde sürdürülebilir gelişimi hedefliyor. MMA Türkiye ise bankacılık, tüketici ürünleri, teknoloji, reklamcılık, medya gibi sektörlerin öncü kuruluşlarla geniş ve yetkin bir temsil yelpazesine sahip bulunuyor. MMA Türkiye, araştırma, ölçümleme, eğitim, çalışma örnekleri paylaşımı ve networking çalışmalarıyla Türkiye mobil pazarlama sektörünün çatı yapılanması özelliği taşıyor. Mobil pazarlamanın ve ilgili teknolojilerin ülkemizdeki gelişimi için çalışıyoruz.”

2017 faaliyetleri için dört komite

Etkinlikleri ve çalışmalarıyla sektörde yakaladığı ivmeyi artırarak sürdürmeyi hedefleyen MMA Türkiye, 2017 yılı faaliyetlerini Araştırma ve Ölçümleme, Eğitim, Pazarlama ve Üyelik İlişkileri olmak üzere dört komiteyle yürütecek. Yönetim Kurulu Başkanı, Yardımcısı ve Onursal Başkan’ın yanı sıra, komite eş başkanlarından oluşan İcra Komitesi de komitelerin faaliyetlerini takip edip düzenlemekten ve koordinasyon sağlamaktan sorumlu olacak.

2017 – 2018 çalışma döneminde komite eş başkanlığı görevlerini üstlenen isimler, Araştırma & Ölçümleme komitesi için Burak Yılmaz (Genart Medya) ve Meltem Moral (Mindshare), Eğitim komitesi için Volkan Biçer (AdColony) ve Fırat Ertem (Mr. Lama), Pazarlama komitesi için Zehra Öney (360+ Media Interactive) ve Haymi Behar (Doğan TV), Üyelik İlişkileri komitesi için de Rima Erdemir (MedyaNet) ve Yakup Erdoğan (Doğuş Digital) olarak belirlendi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.