MMA Smarties ödülleri sahiplerini buldu

MMA tarafından 6. kez düzenlenen Smarties'de en iyiler ödüllerine kavuştu.

09.12.2022 - 15:08 | Simge Şenses

Mobil Pazarlama Derneği (Mobile Marketing Association – MMA) tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Smarties’de kazananlar belli oldu.

5 Aralık’ta Swissôtel The Bosphorus İstanbul’da gerçekleşen Smarties İnovasyon ve Yaratıcılık Günleri kapsamında düzenlenen gala ve ödül gecesinde 33 kategoride yedisi Endüstri Ödülü olmak üzere 111 ödül sahiplerini buldu. MMA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Didem Namver ve Smarties Türkiye Jüri Başkanı Yelda Aktuna’nın açılış konuşmalarıyla başlayan ve Ece Sükan’ın sunumuyla devam eden gecede 400’ü aşkın misafir ağırlandı. Gecede toplamda 45 Bronz, 39 Gümüş, 20 Altın ve 7 Endüstri Ödülü sahipleriyle buluştu.

Bu yılki Smarties’de MMA ekiplerinin detaylı çalışmalarıyla pek çok kategorinin tanımı yenilendi ve modern pazarlamaya uygun yeni kategoriler eklendi. Bunlar arasından ilgi çekenler “Data Insights”, “Personalization”, “Brand Purpose”, “Sustainability”, “Creator Economy”, “Creative Influencer Marketing”, “Web 3.0 – Metaverse”, “E-commerce – Live E-commerce”, “User Experience” ve “Experimental Innovation”dı.

Smarties Türkiye 2022’de sektörlerinin en iyilerini ödüllendiren “Endüstri” kategorisinde ödül alan markalar şöyleydi:

  • Best in Show: “DIMES X GEN Z” kampanyası ile DIMES I Reklamania Creative / Cats & Dogs
  • Yılın Reklamvereni: Unilever Turkiye
  • Yılın Markası: Vodafone Turkiye
  • Yılın Medya Ajansı: OMD Turkiye
  • Yılın Reklam Networkü: Digital Turbine
  • Yılın Teknoloji Sağlayıcısı: 4PLAY Mobile Creative People

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan katılan projelerin değerlendirildiği 30 kategoriden oluşan EMEA bölgesi ödülleri kapsamında ise 85 ödül sahibini buldu. Smarties EMEA için Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinden gelen projeler bölgesel olarak oluşturulan ayrı bir jüri ile Londra’da değerlendirildi. Tüm dünyada gerçekleşen Global Smarties ödül programlarındaki en iyilerin endekslendiği “Smarties Business Impact Index” Mayıs 2023’te yayınlanacak ve kazananların başarıları da EMEA endeksinde ve global endekste yer alacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.