8. MIXX Awards Türkiye Ödülleri sahiplerini buldu

Büyük Ödül'ün sahibi Ford Otosan için Tick Tock Boom tarafından hazırlanan Evlatlarınız Bize Emanet oldu.

28.02.2018 - 11:46 | MediaCat

8. MIXX Awards Türkiye Ödülleri sahiplerini buldu

IAB Türkiye tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen MIXX Awards Türkiye Ödülleri, dün Ece Sükan’ın sunuculuğunda Four Seasons Otel’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

“Aslında dijitalin ödülü sonuçtur” mottosuyla gerçekleşen ve 645’i geçerli toplam 693 başvuruyu değerlendiren yarışmada büyük ödül; Online Reklam Filmleri, Marka Farkındalığı ve Konumlandırma ve Markalı İçerik kategorilerinde de ödüle layık görülen Evlatlarınız Bize Emanet’in oldu. Jüri Özel Ödülü ise Samsung Türkiye için Titrifikir tarafından hazırlanan “Siber Zorba Olma #FarkınaVar” kampanyasına verildi.

Bu yıl organizasyonel sürecinde bir değişikliğe giderek ön eleme sürecini Publicis One Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş’ın başkanlığını üstlendiği jüriyle birlikte IAB Türkiye üyesi firmaların gönderdiği temsilcilerden oluşan 45 kişilik bir ön eleme jürisine emanet eden 8. MIXX Awards Türkiye 29 kategoride 91 ödül dağıttı.

Törende konuşan IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mahmut Kurşun şu sözleri söyledi: “Dijital dünya olağanüstü bir hızla değişiyor. Aslında yaşadığımız bu sürece değişim değil devrim demek daha doğru olur. Tıpkı yaklaşık 100 yıl önce üretim yöntemlerini değiştirip, ürünleri ambalaja sokan, her yere daha hızla ulaşmasını sağlayan sanayi devrimi gibi bir devrim. Tıpkı işletmelerin arz, talep dengelerini, mikro ve makro ekonomiyi analiz ederek farklı endüstriyel süreçler geliştirmelerini sağlayan IT devrimi gibi bir devrim. Ve bu devrimin adı Dolaysız Ekonomi Devrimi.

8. MIXX Awards Türkiye Ödülleri sahiplerini buldu“Bu ekonomide sonsuz sayıda mağaza ve raf var. Üretim kapasitesi de sonsuz. Dilediğiniz her şey 7/24 kapınıza kadar teslim ediliyor. Bu öyle bir ekonomi ki, küçücük işletmeler kocaman devlerle rekabet edebiliyor. Dolaysız Ekonomide markalar sınırlı yeri olan raflarda öne çıkmak için yarışmıyor. Bulut teknolojisi ve veri Dolaysız Ekonomi’nin yapı taşlarını oluşturuyor. Veri kapitalden daha önemli bir ekonomik değer olarak kabul ediliyor. Bulut teknolojilerinden yararlanan herkes her şeyi düşük maliyetlerle ‘outsource’ edebiliyor. Tedarik zincirinin kendisi bir hizmete dönüşüyor böylece küçük markalar büyüklerle birlikte ekonominin itici gücüne dönüşüyor.

“Bugün, bu salonda bulunan herkes Dolaysız Ekonomi’yi yaratanlar, geliştirenler ve büyütenler arasında yer alıyor. Biliyoruz ki, bu daha başlangıç, gidilecek yolu hep birlikte açacak, hep birlikte ‘Dolaysız Ekonominin, Dolaysız Markalarının’ başarısı için çalışacağız.”

Lider Destekçisi Sahibinden.com; Başarı Destekçileri MedyaNet, Milliyet ve PuhuTV olan yarışmanın Protokol Destekçileri arasında Admatic, Digital Partners, Genart Medya, Google, Kızlarsoruyor, Ligatus, MG Media, Sözcü ve Unite.ad yer alıyor. Yarışmanın bu yılki Jüri Sponsoru ise Facebook. Netcom Medya ve Sporx’in Kategori Destekçileri olduğu MIXX’e sektör kuruluşları da destek oldu. Reklam çalışmaları Karbonat tarafından yürütülen organizasyon Gramofon, İltek ve Project House’un katkılarıyla düzenlendi. Onedio ise geceye özel hazırladığı videolarla Ödül Töreni’ne katkıda bulundu.

8. MIXX Awards Türkiye’nin tüm kazananlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.