MIXX Awards Türkiye’de yılın en iyisi Gay Turtle

7. MIXX Awards Türkiye Ödülleri sona erdi.

14.04.2017 - 12:33 | MediaCat

MIXX Awards Türkiye'de yılın en iyisi Gay Turtle

Interactive Advertising Bureau’nun Türkiye temsilcisi IAB Türkiye tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen MIXX Awards Türkiye Ödülleri 13 Nisan tarihinde Four Seasons Otel’de Ece Sükan’ın sunumuyla gerçekleşen törenle sahiplerine kavuştu.

Benim Dünyam Dijital temalı MIXX Awards Türkiye’nin büyük ödülünün kazananı, Uluslararası Af Örgütü’nün TBWA\İstanbul iş birliği ile gerçekleştirdiği Gay Turtle çalışması oldu. Proje ayrıca Kar Amacı Gütmeyen/Kamu Hizmetleri alanında Altın, Online Reklam Filmleri ve Viral kategorisinde ise Gümüş MIXX Ödülü’ne layık görüldü.

606’sı geçerli olmak üzere 629 başvurunun yapıldığı etkinlikte 27 kategoride 88 ödül verildi; ön elemeyle finale kalan 168 çalışma MIXX Avrupa’da yarışma hakkı kazandı.

MIXX, dijitalin hasat mevsimidir

MIXX Awards Türkiye'de yılın en iyisi Gay TurtleTörenin açılış konuşmasını yapan IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mahmut Kurşun, yedi yıldır düzenlenen MIXX Awards Türkiye Ödülleri’nin sektördeki yerini sağlamlaştırdığını belirterek şunları söyledi: “Bizler MIXX’i dijitalin hasat mevsimi olarak görüyoruz. Koca bir yılın tüm emeği MIXX’te toplanıyor, iyiler içinden daha iyi olanlar ödüllendiriliyor. Bunlar da gidip MIXX Avrupa’da, Amerika’da başarı kazanarak göğsümüzü gururla kabartıyor. Sektörümüz öyle güzel işler üretiyor ki, bu çalışmalar üç senedir IAB Amerika’nın yayınladığı Global Insight Raporu’na giriyor. Hatta öyle bir noktaya geldik ki, bizdeki tarih değişikliği nedeniyle bu sene MIXX Avrupa, sadece Türkiye’ye özel olarak başvuru süresini 6 Nisan’a kadar uzattı. Özetle MIXX sektörümüzün çıtasının nerede durduğunu gösteriyor.’”

Dijital reklamcılığın her geçen gün büyümeye devam ettiğini belirten Kurşun, “Dijital, televizyondan sonra Türkiye’nin ikinci büyük reklam mecrası. Özetle büyüyoruz ve bunu da sürdüreceğiz. İçinde bulunduğumuz ve bu gece ödüllerini dağıtacağımız dijital sektörde yapılan 1TL’lık reklam yatırımı, milli gelire 17 misli katkı sağlıyor. Yani dijital kendi gelişirken aynı zamanda makro gelişmeyi de destekliyor. Yani dijital demek memleket meselesi demek. Kazananlar ve yarışmaya başvuruda bulunanları kutluyorum. Bu sektör sizler sayesinde bugünlere geldi” diyerek konuşmasını noktaladı.

7. MIXX Awards Türkiye Ödülleri’nin tüm kazananlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.