MediaCat

Mighty Hercules’e bir bardak Lipton!

Lipton, ilk NFT işbirliğini heykeltıraş Emre Yusufi ile gerçekleştirdi. Hercules karakterini “Mighty Hercules” koleksiyonuyla NFT dünyasına taşıyan sanatçının Lipton için tasarladığı “Chainick” eseri, koleksiyonun iddialı parçalarından.

Mighty Hercules’e bir bardak Lipton!

Lipton’un dünyaca ünlü heykeltıraş Emre Yusufi ile gerçekleştirdiği NFT işbirliğinin detaylarını ve Lipton için çayın geleceğini Lipton Türkiye CMO’su Benan Özer’le konuştuk.

Lipton Türkiye CMO’su Benan Özer

“Mighty Hercules” ve çay nasıl buluştu?

Çay, sanat var olduğu sürece sayısız sanatçının üretimine ilham verdiği gibi pek çok esere de konu olan bir içecek. Şarkılarda, edebiyatta, filmlerde çay pek çok duygunun anlatımında bir enstrüman olarak karşımıza çıkıyor. Emre’nin Hercules karakterini yaşadığımız dünyayı anlatmak için hiperrealistik bir tuval olarak kullanan heykellerinin NFT’ye dönüştüğü noktayı, çayın Web3 gibi alanlardaki yeni nesil sanatsal üretimlerde de kendine yer bulması açısından keyifli bir fırsat olarak gördük. Günlük hayata, alışkanlıklarımıza, yaşam biçimlerimize dair birçok unsurun yer aldığı bu seride hem kültür hem de lezzet dünyamızda önemli bir yer tutan çay da olmasa olmazdı. Bu kesişimi yakalamak oldukça keyifli. Ortaya çıkan “Chainick” isimli eser hem “Mighty Hercules” dünyasını hem de Lipton dünyasını harmanlayan çok lezzetli bir sonuç.

Lipton markanızla çayın çağımızın en yeni üretim teknolojilerden birine ilham vermesini sağladınız. Peki, Lipton için çayın geleceğinde neler var?

Lipton markamızla yıllardır damak tadımıza uygun ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Tüketicilerimizin damak zevkine hitap eden ürünlerimizle günlük yaşamın bir parçasıyız. Yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sayesinde çayın farklı hâllerini sunarak zamanın ruhunu yakalayabildiğimizi düşünüyorum. Sektörümüzde trendleri belirleyen, her dönemde güncel kalmayı başarabilen bir çay markası olmayı önemsiyoruz. Lezzet çeşitliliğimiz, yenilikçi ürünlerimiz ve iletişim stratejimizde bizi diğer markalardan ayrıştıran kaliteli ve sürdürülebilir çay vizyonumuzla farklı segmentlerdeki tüketicilere ulaşmanın yollarını geliştirmeye devam edeceğiz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.