Microsoft Türkiye’ye yeni genel müdür

Microsoft Türkiye'de genel müdür koltuğuna oturacak isim belli oldu.

08.09.2020 - 15:43 | MediaCat

Microsoft Türkiye'ye yeni genel müdür

Microsoft Türkiye’de üst düzey bir atama gerçekleşti. 5 Ekim 2020 itibarıyla geçerli olmak üzere Microsoft Türkiye’de genel müdür koltuğuna oturacak isim Levent Özbilgin oldu.

Bilişim ve iletişim teknolojileri alanında 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Levent Özbilgin, 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1998 yılında George Washington Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde bilişim sistemleri alanında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Özbilgin, aralarında Hewlett-Packard ve Alcatel-Lucent’in de bulunduğu global bilişim şirketlerinde ülke yönetimi ve satış gibi kilit pozisyonlarda bulundu. Batı Avrupa, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Ortadoğu, Güney Doğu Asya ve Türkiye bölgelerinde yoğun satış deneyimine sahip olan Özbilgin, Microsoft’a katılmadan önce Ericsson İngiltere’de Vodafone Satış ve Dijital Servislerden Sorumlu Global Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Özbilgin, Microsoft Türkiye Genel Müdürü olarak başlayacağı yeni göreviyle ilgili, “Microsoft Türkiye ailesine katıldığım için çok mutluyum. Türkiye’de güçlü ve yaratıcı bir ekibe sahibiz, birlikte çıtayı daha da yukarı taşıyacağımıza inanıyorum. Microsoft’un tüm bireylerin ve kurumların daha fazlasını başarması için onlara güç katma misyonunu ülkemizde başarıyla hayata geçireceğimize eminim. Bu kapsamda, ufuktaki büyük fırsatların izinde, ülkemizin dijital dönüşümüne katkı sağlamaya ve ekonomik büyümeyi desteklemeye devam edeceğiz. İş ortaklarımız ve müşterilerimizle çıktığımız yolda sürdürülebilir büyüme için çalışıyor, müşterilerimize büyüme stratejilerinde güvenilir teknoloji ortağı olarak destek veriyoruz. Ülkemizin ulusal planları çerçevesinde, Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgede bir teknoloji ve inovasyon üssüne dönüşmesi için başta istihdam olmak üzere gereken tüm adımları atmayı hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.