Microsoft reklam şirketini sattı

Publicis Grup, dijital reklam ajansı Razorfish'i Microsoft'tan satın aldı. Publicis Grup'un yeni medya üzerindeki gelirini artırmak isteği neticesinde, 530 milyon dolara bir anlaşma imzalandı

11.08.2009 - 00:00 | MediaCat

Publicis Grup, dijital reklam ajansı Razorfish’i Microsoft’tan satın aldı. Publicis Grup’un yeni medya üzerindeki gelirini artırmak isteği neticesinde, 530 milyon dolara bir anlaşma imzalandı.

2007’den beri Microsoft’un elinde bulunan çevrim içi reklam şirketi Razorfish, açık artırma sonucunda Publicis Groupe’un oldu. Dünyanın dördüncü en büyük reklam ajansı olan Publicis, bu satınalma için 300 milyon dolar nakit ve 230 milyon dolarlık şirket hissesi ödedi.

Ayrıca önümüzdeki beş yıl boyunca Microsoft’un MSN ve Bing sitelerine reklam vermeyi de taahhüt eden şirket, Razorfish’in yönetim kadrosuna da dokunmama sözü verdi.

Önceleri Avenue A Razorfish adındaki reklam ajansı, Mayıs 2007’de aQantive’in devralınmasıyla el değiştirip Microsoft’a geçti. Razorfish, 2.000 kişi istihdam ediyor. Ajansın müşterileri arasında McDonald’s, Adidas ve Coca-Cola var.

www.warc.com