MediaCat

Microsoft Ar-Ge Merkezi açıldı

Microsoft, Türkiye yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Microsoft Ar-Ge Merkezi açıldı

Ülkemizdeki yatırımlarına hızla devam eden Microsoft, Türkiye bünyesinde faaliyet gösterecek Microsoft Ar-Ge Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin’in ev sahipliğinde Microsoft Avrupa ve Ortadoğu Bölge Başkanı Ralph Haupter, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç’un katılımlarıyla düzenlenen açılış töreninde Ar-Ge merkezinin kuruluş amacı ve odaklanacağı faaliyet alanlarıyla ilgili bilgiler paylaşıldı.

Ar-Ge merkezi çatısı altında Microsoft, yenilikçi ve sürekli iyileştirme odaklı yaklaşımıyla hem müşterilerine ihtiyaç duydukları çözümleri sunacak hem de çalışanların gelişimlerine katkı sağlayarak hizmet verdiği tüm sektörlere teknolojik ilerlemeyi güçlendirecek bir vizyon kazandırmayı amaçlıyor. Teknoloji devi aynı zamanda inovatif ve sürdürülebilir sistemlerin tasarlanacağı merkez sayesinde ulusal ve uluslararası arenada kamu destekli projeler geliştirilmesine ve üniversite ve sanayi işbirliklerinin yaygınlaşmasına destek olmayı planlıyor.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Levent Özbilgin’in paylaştığı üzere, 30 mühendisle faaliyet göstermeye başlayan merkez bünyesinde yakın zamanda 100’ün üzerinde mühendisin istihdam edilmesi hedefleniyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.