MediaCat

Meta’dan Messenger’da BeReal benzeri özellik denemesi

Roll Call adlı özelliğin kullanıma sunulacağı tarih belirsiz.

Meta’dan Messenger’da BeReal benzeri özellik denemesi

Meta, Messenger uygulamasında Roll Call (Yoklama) adını verdiği BeReal benzeri yeni özelliğinin denemelerine başladı.

Henüz kullanıcılara sunulmayan ve test süreci şirket içinde devam eden Roll Call özelliği sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından fark edildi. Navarra’nın paylaştığı bilgilere bakıldığında, Roll Call özelliğiyle Messenger kullanıcılarından o an ne yaptıklarına dair anlık video ya da fotoğraf paylaşmalarının talep edildiği görülüyor.

Kullanıcıların günün belirli bir vaktinde fotoğraf paylaşmaya teşvik edildiği BeReal’dan farklı olarak, Roll Call kapsamında Messenger grup sohbetinde yoklama çağrısı yapıldığında katılımcıların yanıt vermesi için beş dakikaları bulunuyor. Örneğin bir katılımcı gruptakilerin o an ne yediğini merak ettiğinde bir yoklama çağrısı yapıyor ve gruptakiler bu çağrıya anlık fotoğraf ya da videolarıyla yanıt verebiliyor. Diğerlerinin paylaşımlarını görüntüleyebilmek için de yoklamaya katılmak gerekiyor.

Meta’nın Roll Call özelliğini kullanıma ne zaman açacağı henüz belli değil. Öte yandan şirketin benzer bir yoklama özelliğini geçtiğimiz yıl ekim ayında Instagram DM’lerinde denediği ortaya çıkmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.