MediaCat

Mercedes-Benz Türk’e yeni başkan

Rainer Genes, Mercedes-Benz Türk’teki direktörler kurulu başkanlığı görevini Britta Seeger’a devrediyor.

Mercedes-Benz Türk’e yeni başkan

Mercedes-Benz Türk AŞ‘nin yeni direktörler kurulu başkanı Britta Seeger, 1 Ağustos 2015 tarihi itibariyle görevi Rainer Genes‘ten devralıyor.

1 Mart 2013’ten bu yana Mercedes-Benz Türk AŞ direktörler kurulu başkanlığı görevini sürdüren Genes, Daimler‘de başarıyla geçen 18 yıllık çalışma hayatını, kariyerine başka bir sektörde devam etmek üzere sonlandırıyor. Rainer Genes, Mercedes-Benz Türk AŞ’nin başında bulunduğu dönem zarfında gerek üretimde, gerekse satış rakamlarında şirket tarihinin önemli başarılarına imza attı.

Rainer Genes, Mercedes-Benz Türk'teki direktörler kurulu başkanlığı görevini Britta Seeger'a devrediyor.Britta Seeger, Mercedes-Benz Türk AŞ’nin direktörler kurulu başkanı olarak hem şirketin özellikle kamyon ve otobüs alanlarındaki faaliyetlerinden, hem de Daimler Grubu’nun Türkiye’deki temsilinden sorumlu olacak. 1992 yılından beri Daimler’de pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetler alanlarında farklı seviye ve pozisyonlarda görev alan Seeger, 2013 yılından bu yana Mercedes-Benz Kore Ltd’nin CEO’luğu görevini yürütüyordu. Seeger, hem uluslararası anlamda hem de farklı birimlerde kazandığı güçlü deneyimleri Türkiye’nin başarısına adamaya hazırlanıyor.

Ağustos 2015 itibariyle Mercedes-Benz Türk’ün yeni direktörler kurulu başkanı olarak görevine başlayacak olan Britta Seeger, şirketin ilk kadın CEO‘su olma özelliği ile de ön plana çıkıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.