Meme kanseri ile ilgili bilinçlenmeye destek olan Avon bir ilki gerçekleştiriyor

Türk Kadınlarının meme kanseri ile ilgili bilinçlenmesine destek olan Avon bir ilki daha gerçekleştiriyor. Meme Kanseri Bilgilendirme Hattı, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu ve Avon işbirliği ile 13 Ağustos 2007 tarihinde hizmete açılıyor.

13.08.2007 - 15:45 | MediaCat

Türk kadınlarını meme kanseri konusunda bilinçlendirmek amacı ile hayata geçirilen en önemli sosyal sorumluluk çalışmalarından biri olan “Avon’la Sağlığa Yolculuk” Projesi kapsamındaki “Meme Kanseri Bilgilendirme Hattı” 13 Ağustos tarihinde hizmete giriyor.

Yurtdışında pekçok örneği bulunan ve Türkiye’de ilk defa Avon’un desteğiyle açılan Meme Kanseri Bilgilendirme Hattı, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu ile birlikte yürütülüyor.

13 Ağustos tarihinden itibaren, 09:00-17:00 saatleri arasında 0800 314 99 99 nolu ücretsiz telefon hattını arayan kadınlar, uzman hemşirelerden meme kanseri ile ilgili tüm sorularının yanıtlarını alabilecek ve meme kanseri ile ilgili gerekli dökumanlara rahatlıkla ulaşabilecekler.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Avon Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Müdürü Eda Bekem, Meme Kanseri Bilgilendirme Hattı’nın duyurusunu, geçtiğimiz yıl meme kanserinden hayatını kaybeden Türk Tabipler Birliği Başkanı Dr. Füsun Sayek adına İskenderun/Arsuz’da düzenlenen Sağlık ve Kültür Etkinlikleri’nde gerçekleştirmelerinin, kendileri için çok anlamlı olduğunu ifade ederek, Avon’un meme kanseri ile mücadelede, yıl içerisinde gerçekleştireceği etkinliklerle Türk kadınlarına destek vermeye devam edeceğini belirtti.
Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Genel Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk ise, yurtdışında Dünya Kanser Örgütü’nün de yürüttüğü pekçok örneği bulunan Meme Kanseri Bilgilendirme Hattı ile Türkiye’de bir ilki başlattıklarını belirterek, hattın bu konuda bilgi almak isteyen kadınlar için çok önemli bir başvuru noktası olacağının altını çizdi.

Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi Hakkında

1992 yılında İngiltere’de başlayan Avon Meme Kanseri ile Mücadele Çalışmaları, 2005 yılında $450 Milyon’ın üzerinde topladığı fon ile kadınları meme kanseri konusunda bilinçlendirmeyi ve erken teşhis imkanlarına erişimlerini kolaylaştırmayı hedeflemektedir.

Avon’un Türkiye’deki Meme Kanseri ile Mücadele Kampanyasının kilometre taşları ise şöyledir;
1996 Meme Kanseri İle Mücadele Kampanyası’nın Türkiye’de başlatılması,
Meme Kanseri ile Mücadele Ürünleri’nin satışa sunulması
1997 Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’ne bir adet mamografi cihazı bağışı
1999 Caddebostan Kültür Merkezi Meme Kanseri ile Mücadele Söyleşisi
2002 SSK Okmeydanı Hastanesi’ne bir adet mamografi cihazı bağışı
2003 Siemens, Simeks, Fuji Film ve MEVA ile yapılan bir ortak çalışma ile 1000 kadına mamografi çekimi
2004 500 basın mensubuna Avon Meme Kanseri ile Mücadele Rozetleri’nin gönderimi ve fona bağış
Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde 16 Alışveriş Merkezi’nde Ekim ayı boyunca bayan tuvaletlerinde bilinçlendirme broşürleri

2005 Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi’nin başlatılması

Meme kanseri ile mücadele çalışmalarına 1996 yılında başlayan Avon Türkiye, kadınların dikkatini meme kanseri konusuna çekmek ve daha çok kadına ücretsiz teşhis imkanı sağlamak amacıyla 2005 yılında projenin kapsamını genişletti ve Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi’ni başlattı. Bu proje ile Avon, kadınların erken tanı tekniklerine erişimlerini kolaylaştırmayı, hastalık ile ilgili bilinç seviyesini artırmayı ve yapılan bilimsel çalışmalara destek olmayı hedeflemektedir.

Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi kapsamında, 2005 yılından bu zamana kadar 9 bilgilendirme söyleşisi yapıldı, 13 ilde 4000’nin üzerinde kadına ücretsiz mamografi taraması gerçekleştirildi ve milyonlarca bilgilendirme broşürü dağıtıldı. Meme Kanseri ile Mücadele Ürünleri’nin satışlarından elde edilen fon ile Paşabahçe Devlet Hastanesi’ne, Bursa Çekirge Devlet Hastanesi’ne ve Çapa Tıp Fakültesi’ne birer adet mamografi cihazı bağışlandı.

Aynı zamanda, Meme Kanseri Dünya Turu kapsamında gerçekleşen ve Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi’nin en önemli etkinliklerinden biri olan “Meme Kanseriyle Mücadele Yürüyüşü” iki yıldır 1000’lerce kadının katılımıyla, Beşiktaş-Ortaköy arasında düzenlenmektedir.

Proje kapsamında Gazeteci Elif Ergu’nun yazdığı “Kanser olan mememdi, Ben değil!” kitabı 2006 yılının Aralık ayında çıkarılmıştır. Kitaptan elde edilecek telif gelirinin tümü, ücretsiz mamografi taramalarında kullanılmak üzere Avon’la Sağlığa Yolculuk Fonu’na aktarılacaktır.
“Gönüllü Elçiler”i arasında Ahu Özyurt, Ayşenur Yazıcı, Dilek Hanif, İpek Tuzcuoğlu, Elif Dağdeviren, Elif Ergu, Güler Kazmacı, Meral Gökçaylı, Özlem Gürses, Şükran Çelebi, Tuluhan Tekelioğlu, Vahide Gördüm, Yonca Ebuzziya gibi ünlü isimlerin yer aldığı proje, kadın sağlığı alanında gerçekleştirilen en kapsamlı sosyal sorumluluk projelerinden biridir.

Daha fazla bilgi için:

Derya Kökten Arya Sponsorluk
dkokten@aryasponsorluk.com.tr
0212 281 25 88

Melis Atabek Avon Kozmetik
melis.atabek@avon.com
0212 473 11 26

Melis Yılmaz Avon Kozmetik
melis.yilmaz@avon.com
0212 473 12 52

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.