MediaCat

Meme kanseri farkındalığı sağlayan koleksiyon

English Home, Memorial Sağlık Grubu ve Kansersiz Yaşam Derneği ile birlikte Hayata Yakından Bak projesini hayata geçirdi.

Günümüzde kadın sağlığını tehlikeye atan en önemli sağlık sorunlarından meme kanseri konusunda farkındalık yaratmak isteyen English Home, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak belirlenen ekim ayında  Memorial Sağlık Grubu ve Kansersiz Yaşam Derneği ile bir araya gelerek “Hayata Yakından Bak” projesini başlattı.”1 Dakika Bakar Mısınız?” mesajının vurgulandığı projenin detayları 4 Ekim Çarşamba günü Tanem Sivar’ın katılımıyla Momo Bebeköy’de gerçekleştirilen özel etkinlikle aktarıldı.

English Home Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cennet Melis Uslukılınç, lansman etkinliğinde projeye ilişkin detaylar paylaştı. English Home’un yüzde 90 kadın müşteri kitlesine sahip olduğunu, konumları gereğince farklı uygulama ve yaklaşımlarla hizmet vermeleri gerektiğini ifade eden Uslukılınç, “Meme kanserine karşı birlikte hareket ederek farkındalık oluşturabilir, bireysel kontrolün, erken teşhisin ve tedavinin önemini vurgulayabiliriz. ‘Hayata Yakından Bak’ projesi de kadınların daima yanında olduğumuzu göstermek adına önemli bir farkındalık çalışması oldu. ‘1 Dakika Bakar Mısınız?’ mesajını vurguladığımız proje kapsamında meme kanserinin erken teşhisine ve hastalıktan korunmaya dikkat çekecek yatak odası, sofra ve mutfak, ev giyimi ve banyo kategorilerindeki 12 ürünü, 35 mağazamızda ve web sitemizde tüketicilerle buluşturduk. Projeye özel tasarlanan ürünlerin satışından elde edilecek gelirin tamamını Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışlayacağız. Bu bağışlarla birlikte daha fazla kadının tedavi ve yaşamsal giderlerine destek sunacağız. Ayrıca çeşitli bölgelere konumlandırdığımız billboard ve mağazalarımızda web sitemizde oluşturduğumuz bilgilendirme sayfasına yönlendiren QR kodlar yer alıyor. Böylece daha fazla insana temas edeceğimize inanıyoruz. Ağırlıklı olarak kadınlara hitap eden bir marka olarak farklı platformlarda kadınların sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

English Home (@englishhome)’in paylaştığı bir gönderi

Meme kanserinin erken evrede belirlendiğinde tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu ve kadınların her ay kendi kendilerine yapacağı meme muayenesi ve her yıl aksatmadan yapacakları doktor kontrol & taramalarıyla erken teşhise olanak tanınabileceğini vurgulayan Memorial Sağlık Grubu Pazarlama Direktörü Hümeyra Hevadpal, “Akademik kadromuz, ileri teknoloji altyapımız sayesinde bütünsel ve kişiye özel tedavi anlayışıyla sağlık alanındaki tüm deneyimlerimizi aktardığımız ‘Hayata Yakından Bak’ projesiyle meme kanseri konusunda farkındalık yaratarak tüm kadınların yanında olduğumuzu gösteriyoruz. Tüm yıla yayılacak proje kapsamında, tarama ve tanı desteği sunarak, meme kanserinin erken tanısını destekleyen programlarda Kansersiz Yaşam Derneği ile sürdürülebilir bir işbirliği de yapacağız. Projenin bilinçlendirme ve duygusal bağ yaratma noktasında önemli faydalarının olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dida Kaymaz ise “Erken tanı farkındalığına ilişkin gerçekleştirdiğimiz onlarca projemizin vizyonuyla “Hayata Yakından Bak” projesinin sosyal farkındalık ayağında durmaktan ötürü gururluyuz. Meme kanseri erken teşhis edildiğinde tedavi oranı en yüksek kanser türlerinden biri. ‘Erken teşhis yaşatır’ mottosunun sonuna kadar arkasındayız. Derneğimize gelen başvurular ve devlet hastaneleriyle olan iletişimlerimizle meme kanseri hastalarına ulaşıyoruz. Bu doğrultuda maddi şartları yetersiz meme kanseri teşhisi konmuş hastalara Aile Yaşam Desteği Fonu üzerinden yıllık olarak maddi, ayni ve psikolojik destekler sunuyoruz. Projeden elde edilecek bağışlar doğrultusunda hastaları maddi olarak desteklemenin yanı sıra Memorial Sağlık Grubu hastanelerinin sürdürülebilir katkısıyla kadınlara tarama, tanı ve eğitim imkânını da ulaştıracağımız için mutluyuz” dedi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

English Home (@englishhome)’in paylaştığı bir gönderi

English Home’un “Hayata Yakından Bak” projesi için hazırladığı özel koleksiyonun tüm ürünleri, seçili English Home mağazasının yanı sıra englishhome.com internet sitesinden ve English Home mobil uygulamasında yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.