MediaCat

Mehmet Y. Yılmaz: İşten çıkarmaların nedeni yeniden yapılanma

Son zamanlarda Doğan Grubu dergilerinin yaşadığı

Mehmet Y. Yılmaz: İşten çıkarmaların nedeni yeniden yapılanma

Mehmet Yılmaz, yeniden yapılanma süreci içerisinde uluslararası bir insan kaynakları değerlendirme kuruluşu ile çalıştıklarını söylerken mevcut yönetim kadrolarını ve yönetim biçimlerini de sıkı bir denetimden geçirdiklerini ifade ediyor. “Bazı arkadaşlarımızla yollarımız ayrıldı, bazı arkadaşlarımız terfi etti ama süreç henüz tamamlanmadı” diyen Yılmaz, “Bu süreç dışarıdan çalkantı gibi görünebilir ama bu bir çalkantı değildir” diyor.

Son zamanlarda yayın gruplarının birçok yeni dergiyi piyasaya çıkarmasını değerlendiren Yılmaz, kendilerinin de yeni dergi projelerinin olduğunu söylüyor. “Dergilerimizin sayısı ne kadar çok artar, ne kadar çeşitli okuyucu yelpazesine ulaşırsak reklam gelirlerimiz de o oranda artar.”

‘Haber dergiciliği ölüyor mu?’ sorularının yükselmeye başlaması ile bu konudaki fikrini sorduğumuz Yılmaz, bu düşünceye katılmıyor. “Haber dergiciliğinin fonksiyonu bitmedi ama çizgisi değişiyor tabii” diyen Yılmaz, haberi okuyucuya ulaştırmanın artık çok kolay ve hızlı olduğunu, dergilerin de kendilerini bu hıza adapte etmeleri gerektiğini söylüyor.

Birçok konuda görüştüğümüz Mehmet Yılmaz röportajının devamını ve detaylarını MediaCat dergisinin Haziran sayısında okuyabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.