Medyayı yeniden şekillendirenler!

Yaratıcı medya kullanımında en geniş başvuru seçeneğini sunan Felis, yılın en iyi medya fikirlerini arıyor.

29.08.2016 - 08:20 | MediaCat

Medyayı yeniden şekillendirenler!

Kampanyanızın medya kullanımı yaratıcı mı, etkili mi yoksa tam Felis’lik mi?

Yaratıcı bir kampanyanın ufuk açan bir medya kullanımıyla hedef kitleye ulaştırılması, onun etkisini katlayacak bir unsur. Felis 2016’nın Medya Bölümü kategorileri bu ufuk açan fikirleri bulmak amacıyla yeniden tasarlandı.

Mecra kategorileri, hedef kitle kategorileri ve sektörel kategoriler olmak üzere üç başlıkta kurgulanan yenilenmiş yapı, bir yandan mevcut kategorilere yenilerinin eklenmesiyle diğer yandan de sadeleştirilen kategorileriyle medya fikirlerine optimum seçeneği sunuyor.

Mecra kategorileri başlığında geçen yıl yer alan alt kategoriler aynen muhafaza edilirken dijital platformların kullanımı, mobil kullanımı, sosyal platformların kullanımı, yeni teknoloji kullanımı ve veri kullanımı kategorileri eklenerek medya planlama ve satın alma dünyasının çağdaş öğeleri üzerine geliştirilen fikirlerin kendine yer bulması sağlandı.

Hedef kitle kategorileri ise hedeflenen en yaygın ve niş kitleleri dahi kapsayacak şekilde yeniden ele alındı. Segmentasyonun rekabette göz ardı edilemez bir zorunluluğa dönüştüğü günümüz iş dünyasının gidişatına cevap vererek, mümkün olan en ideal seçenekleri sunmak hedeflendi.

Sektörel kategorilerde diğer iki alt başlığın tersine bir yön tercih edildi. İletişimi yoğun kullanan sektörler için uygulanan yaratıcı medya fikirlerinin değerlendirileceği bu kategoriler titizlikle seçilerek en rafine haliyle marka mimarlarının dikkatine sunuldu.

Medyayı yeniden şekillendirenler, Felis 2016’ya buradan başvurabilirler.

Medya Bölümü Jürisi

Toplam 38 kategoride en yaratıcı ve etkili medya fikirlerinin yarışacağı Felis Medya Bölümü jürisine bu yıl Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Nane başkanlık edecek.

Son 10 yıldır sırasıyla Teknosa, CarrefourSA ve Pegasus Havayolları’nda genel müdür olarak kariyerinde ilerleyen Nane’nin jürisi şu isimlerden oluşuyor:

  • Aslı Kölükfakı, Unilever/Medya Direktörü (Kuzey Afrika, Ortadoğu, Türkiye, Rusya, Ukrayna ve Belarus)
  • Bala Atahan, Mindshare Türkiye/Deputy General Manager
  • Barış Yalçıner, Open Türkiye/Grup Direktörü
  • Burcu Özdemir Kayımtu, TBWA\ISTANBUL/Genel Müdür
  • Canan Sanalan, UM Türkiye/Genel Müdür
  • Deniz Devrim Cengiz, TEB (BNP Paribas JV.)/Dijital Bankacılık Grup Direktörü
  • Elif Saygı, Carat Tükiye/Genel Müdür Yardımcısı
  • Emir Işık, Manajans / J. Walter Thompson Turkey /Başkan Yardımcısı ve Chief Operating Officer
  • Esin Okutan, Türk Telekom/Medya Planlama Grup Müdürü
  • Müjde Öztürk, Garanti Bankası/Pazarlama İletişimi ve Medya Satın Alma & Planlama Müdürü

Mehmet Nane’den tavsiyeler

İlk aldığınız ödül?

Medyayı yeniden şekillendirenler! İlk ödülümü Emlak Bankası’nda çalışırken almıştım. Banka olarak, Dünya Bankası kaynaklı kredilere aracılık ediyorduk. Bu işimizi o kadar iyi yapmışız ki beş banka içinde proje koordinatörü olarak ben ödülü almıştım.

Kariyer dışı kazandığınız bir ödül var mı?

Kariyer dışı kazandığım ödüller ağırlıklı olarak STK’lardan ve sosyal sorumluluk projelerinden.

Niye medya jürisi?

Medya, yaratıcı sürecin son aşaması, çıkartılan fikrin tüketiciyle buluştuğu yer. Bu anlamda oluşturulan stratejinin ya da “büyük fikrin” tüketici nezdinde kabul görüp görmediğinin anlaşıldığı adım. Medya kategorisini fikrin tüketiciyle buluştuğu son nokta olarak görüyorum. Beni de esasında bu heyecanlandırıyor, ciddi pazar/tüketici araştırmalarının, fokus grup sonuçlarının, “insight”ların temelinden yaratılan bir fikrin tüketiciye ulaştırılıp ulaşmadığını ölçmeyi önemsiyorum.

Medya kullanımında fikrine güvenen ne yapsın?

Reklamcıların tüketicilerden birkaç adım önde olması anlaşılır hatta gerekli bir durum. Ancak halkı anlamamak, tüketici gerçekliğinden uzak olmak benim için kabul edilebilir değil. Dolayısıyla fikrine güvenen medya kullanımında da hedef kitlesini yakalayabiliyor mu ondan emin olmalı.

Ne yapmasın?

Aynı şey; tüketiciyi asla küçümsemesin, onun gerçeklerinden kopuk olmasın…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.