Medyapım Umutsuz Ev Kadınları’nı sattı

Medyapım, orijinali Amerikan olan bir dizinin yerli adaptasyonunu yurtdışına sattı. Satışın ayrıntılarını Ali Eyüboğlu Milliyet Cadde'de yazdı...

22.12.2011 - 00:00 | MediaCat

Medyapım, orijinali Amerikan olan bir dizinin yerli adaptasyonunu merkezi Dubai’de olan NBC televizyonuna sattı.

Satışın ayrıntılarını Ali Eyüboğlu Milliyet Cadde’de yazdı.

Eyüboğlu, "Reytingte şike operasyonu’nun gündeme bomba gibi düştüğü, birçok insanın hangi yapımcının para verip hangi dizinin reytinglerini şişirdiğini konuştuğu günlerde Medyapım, Umutsuz Ev Kadınları dizisini Ortadoğu’ya sattı." dediği yazısında, anlaşmanın ‘ilginç’ bulduğu yönlerini şu sözlerle anlattı:

"Bir kere Umutsuz Ev Kadınları yerli bir dizi değil. Songül Öden, Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Özge Özder ve Evrim Solmaz’ın başrollerini paylaştığı Umutsuz Ev Kadınları, sekizinci sezon sonunda ekrana veda edecek ‘Desperate Housewives’ adlı Amerikan dizisinin adaptasyonu.
O nedenle merkezi Dubai’de olan, ama 300 milyon insanın yaşadığı bir coğrafyaya yayın yapan NBC’nin dizinin orijinalini değil de, Türk versiyonunu alması ilginç."

Eyüboğlu yazıda Medyapım’ın NBC ile bölüm başına ne kadara anlaştıklarını söylememeye söz verdiğini ifade ediyor ve ortağı ve yöneticisi olduğu Medyapım’ın ‘reyting operasyonu’nda aranmasından sonra Dubai’de NBC yöneticileriyle ‘Umutsuz Ev Kadınları’nın Ortadoğu’da yayınlanması için anlaşma imzalayan Fatih Aksoy’un şu sözlerine yer veriyor: "Umutsuz Ev Kadınları, Türkiye’nin ihraç ettiği dizilerin en pahalısı oldu. Diğer dizilerin bölüm başı aldıkları parayla, NBC’nin bize ödeyeceği para arasında kat be kat fark var."
 

Dizinin başrol oyuncuları ocak ayında promosyon için Dubai’ye gidecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.