MediaCat

Medya takip savaşında bir açıklama da Interpress’ten

“Olaya karıştırılmamızı şaşkınlıkla izliyoruz.”

Medya takip savaşında bir açıklama da Interpress’ten

ANKA haber ajansı tarafından Türkiye’de medya takibi yapan iki rakip firma olan Ajans Press ile Medya Takip Merkezi’nin (MTM) “verilere haksız erişim” iddiasıyla mahkemelik olduğu haberi yayınlanmış; haberde Medya Takip Merkezi’nin (MTM), Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir ilçe belediyesinin sunucuları üzerinden Ajans Press’in sistemlerine sızıp verilerini çaldıkları iddiasına yer verilmişti.

Haberin ardından Ajans Press bu iddiayı doğrulamış ve MTM’ye dava açtığını duyurmuş; MTM ise veri çaldıklarına dair herhangi bir bulgunun olmadığını ifade etmiş, haberin asılsız olduğunu iddia etmişti.

MTM yaptığı açıklamada Interpress adını şu şekilde telaffuz etmişti:

“Türk medya takip sektöründe 4 ana firma mevcuttur. Ajans Press ve PR Net, Mehmet Ali Özkan’a aittir. Sektördeki bir diğer kuruluş olan İnterpress’in sahipleri ise, Mehmet Ali Özkan’ın amca çocukları olan Ömer ve Tarık Özkan’dır. Diğer bir deyişle, sektörün 3 firması aynı aileye aittir. MTM Medya Takip Merkezi’nin sahipleri ise, bu ailenin dışındadır. Yıllardır, sektörde tekel oluşturma çabaları olan ve bu bağlamda, çeşitli yollara başvuran Ajans Press, firmamızın marka imajını ve pazardaki konumunu zedelemeye yönelik asılsız, kurmaca ve planlanmış iddialarda bulunmaktadır.”

MediaCat iki şirket arasındaki bu sürtüşmeyi “Medya takip savaşları” başlığıyla vermişti. Son olarak bir açıklama da Interpress’ten geldi.

Interpress’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ajanspress tarafından MTM’ye yöneltilen suçlamalara karşılık bu firmanın yaptığı açıklamada Interpress’in adını da olaya karıştırarak konuyu çok başka bir boyuta taşımak istemesini şaşkınlıkla izliyoruz.

MTM’ye yöneltilen ‘veri hırsızlığı’ suçlamasının gerçekliği konusunda hiçbir bilgimiz bulunmamakla birlikte, MTM’nin bu suçlamaya adımızı karıştırarak verdiği tepki etik değerlerden uzak ve iftira niteliği taşımaktadır. Şirketimizin adı geçen firmalarla hiçbir organik ya da inorganik bağı bulunmamaktadır.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.