MediaCat sayfaları bu ay da dopdolu!

Shopper’ların marka tercihleri Türkçe’de çoğu zaman ‘alışverişçi’ diye anılan shopper’ların, tüketim ve marka tercihleri üzerindeki gücü, gün gittikçe daha iyi anlaşılıyor. Markalar, tüketicilerden ziyade bu karar vericileri ikna etmek için perakende rafları arasında büyük bir rekabete tutuşmuş durumda. Peki Türkiye’de shopper’ların en favori markaları hangileri? Ve TİAK şirketleşiyor! AGB tarafından yürütülen televizyon izleme araştırması nedeniyle […]

03.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Shopper’ların marka tercihleri

Türkçe’de çoğu zaman ‘alışverişçi’ diye anılan shopper’ların, tüketim ve marka tercihleri üzerindeki gücü, gün gittikçe daha iyi anlaşılıyor. Markalar, tüketicilerden ziyade bu karar vericileri ikna etmek için perakende rafları arasında büyük bir rekabete tutuşmuş durumda. Peki Türkiye’de shopper’ların en favori markaları hangileri?

Ve TİAK şirketleşiyor!

AGB tarafından yürütülen televizyon izleme araştırması nedeniyle sektörel tartışma gündeminen inmek bilmeyen TİAK, TRT’nin şikayeti üzerine Rekabet Kurumu’nun yaptığı ikaz sonucunda, televizyon yayıncılarının ağırlıklı talebiyle şirketleşme kararı aldı. Yeni yapıda televizyon yayıncılarının üye sayısı artarken IAA artık temsil edilmiyor.

Dosya: Türkiye özel gün ekonomisi

Yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü, babalar günü, bayramlar vesaire… MediaCat, özel günlerin yıl boyunca ne çapta bir ekonomi yarattığını ortaya koymak üzere kapsamlı bir dosya hazırladı.

2010’un 7 güzellik trendi

J. Walter Thompson’ın trend analisti Ann Mack, 2010 yılında ve yakın gelecekte güzellik ve kişisel bakım endüstrisini biçimlendirecek 7 trendi sıralarken, güzellik gıdalarına, yani nutrikozmetiklere de dikkat çekiyor. Bugün Tokyo’da bir restoranda öğle yemeği yemek istediğinizde size, içinde kolajen çorbası da olan bir güzellik menüsü sunulabiliyor.

Dijital itibar yönetimi

Bugün sayısız sosyal platformda, web sitesinde ve blogda markalardan olumlu veya olumsuz söz eden birçok yorum ve içeriğe rastlanabiliyor. Markaların bu içerikler üzerindeki kontrolü ise gün geçtikçe zorlaşıyor. Bu durum, markalara ‘dijital itibar yönetimi’ konusunda danışmanlık hizmeti veren yeni nesil ajanslar yaratıyor.

4 ek birden
1. MediaCat Youth
2. Out of Home
3. Entegre Medya Planlama
4. Medya Veri Kiti

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.