MediaCat yazı Haziran sayısıyla karşılıyor

Sektörün tüm paydaşlarının peşinde olduğu Z Kuşağı bu ay MediaCat’in kapak konusunun radarında.

01.06.2017 - 10:47 | MediaCat

MediaCat yazı Haziran sayısıyla karşılıyor

Havalar ısınmamak için dirense de sektörün gündemi hayli sıcak. Cannes Lions’a günler kala MediaCat Haziran sayısıyla bir kez daha sektörü selamlıyor. Kapak konusunda ise kreatiflerin, stratejistlerin, medyacıların, reklamverenlerin ve araştırmacıların gözünden “Z Kuşağı ne ister?” sorusu irdeleniyor. Raflarda yerini alan MediaCat’in Haziran sayısından bazı satırbaşları ise şöyle:

Z Kuşağı ne ister?

Hedef kitleyi anlamak için elindeki tüm imkânları seferber etmekten geri durmayan reklamverenin önünde şimdilerde duran en anlamlı meydan okumanın adı Z Kuşağı. Kantar Millward Brown tarafından 39 ülkede gerçekleştirilen “AdReaction: Engaging Gen X, Y and Z araştırması”, Z Kuşağı’nı selefi nesillerle birlikte ele alarak bu meydan okumayı bir parça kolaylaştırmak amacını taşıyor. Peki, internetin olmadığı hayattan bihaber, selfie ve müzik tutkunu bu nesil reklamverenden ne istiyor?

“Milyarları beslemek vs. milyarderleri beslemek”

Unilever Global CEO’su Paul Polman, Unilever’in son 10 yıldaki en büyük yatırımlarından biri olan Konya’daki Ev ve Kişisel Bakım Ürünleri Fabrika’sının açılışı için Türkiye’yedeydi. Resmi açılış öncesi Polman’la Kraft-Heinz’ın sansasyonel teklifini ve çok daha fazlasını konuşma imkanı bulduk.

Effie 2017 kazananları belli oldu

Dokuzuncu kez en tekili reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının belirlendiği Effie Ödülleri, 8 Mayıs’ta düzenlenen sahiplerini buldu. 310 çalışmanın değerlendirildiği yarışmada bu yıl 24 Altın, 12 Gümüş, 31 Bronz olmak üzere 67 ödül dağıtıldı. Sektörün Effie performansını, kazananların görüşleriyle birlikte Haziran sayısında bulacaksınız.

“Tasarım hiç bu kadar değerli olmamıştı”

Grafik tasarımı ve tipografi deyince akla gelen efsane tasarımcılardan biri Stefan Sagmeister. Londra’da bir araya geldiğimiz Sagmesiter’la, kendisinin türlü niteliklerini anlattığı “güzellik” kavramını, tasarımdaki yerini ve VR/AI gibi teknolojilerin tasarımı nasıl dönüştüreceğini sorguladık. Sagmesiter’ı bu ay MediaCat’in “Yaratıcılığın İzinde” serisinde bulabilirsiniz.

TV’de yaz sezonu açıldı

Televizyondaki yapımlar birer birer sezon finali yaparken kanallar yeni yapımlarını izleyicisiyle buluşturmak için adeta gün sayıyor. Her yıl renkli ve eğlenceli hikâyelerin taşındığı yaz ekranı bakalım bu yıl hangi en sahipliği yapacak? MediaCat bu ay yaz ekranının nabzını tutuyor.

Teknolojiyi insanileştirmek mümkün mü?

Teknoloji tüm imkânları, vaatleri ve karanlık taraflarıyla insana ve ona dair her şeye giderek daha fazla yaklaşıyor. Bu etkileşimin insani ve sektörel tüm yansımaları 3-4 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Digital Age Summit’te konuşuldu. Orada olamayanlar için Summit’in satır başları ve konuşmacılarla söyleşiler MediaCat’in Haziran sayısında.

Mutfağın vazgeçilmezleri

Fikrimühim, 12-15 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’nin 12 bölgesinde, toplam bin 620 kişiyle online görüşmeler yaparak, belirlediğimiz 17 kategoride, mutfak alışverişlerinde vazgeçilemeyen markaları sordu. Süt ürünlerinden sıvı yağa, çaydan makarnaya dek türlü kategorilerde mutfağın vazgeçilmez markaları MediaCat’in yeni sayısında.

Advertising Age Ajans Raporu 2017

Advertising Age’in her yıl Datacenter verilerine dayalı olarak oluşturduğu ve dünyanın en büyük ajanslarının sıralandığı Agency Report’un 2017 versiyonu yayınlandı. Medya, PR, doğrudan pazarlama ve kreatif başta olmak üzerine sektörün en büyüklerinin gelirlerini bu listelerde bulacaksınız. Danışmanlık şirketlerinin ajans dünyasındaki dikkat çekici yükselişi de yine Advertising Age sayfalarında.

Keyifli okumalar…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.