MediaCat

Ciddi bir sorunumuz var

MediaCat, iklim krizini konu alan kapağı ve özel dosyalarıyla raflarda yerini aldı.

Ciddi bir sorunumuz var

Sosyolojik perspektiften bakıldığında; bir sorunun adını koyup onu yüksek sesle söylemek o sorunun gerçekliğini kabul etmek demektir. Tam da bu nedenle, alenen ortada olduğu halde adı koyulmayan, bahsi geçirilmeyen sorunların gerçekliğinin reddedildiğini varsayarız. Bugün, sorunumuzun adı iklim krizi ve hepimiz bu iki kelimeyi haykırmak mecburiyetindeyiz. Geleceğimiz, sesimizin ne kadar gür çıkacağına bağlı.

MediaCat işte bu motivasyonla iklim krizini, özel röportajlar ve uzman görüşleri eşliğinde Eylül sayısının kapağına taşıyor.

Diğer konu başlıklarına beraber bakalım…

Önceliğimiz ilgi alanları

LEGO Group’u bir ürün inovasyon şirketi olarak tanımladıklarını söyleyen LEGO Group Türkiye, İsrail ve Yunanistan Pazarlama Direktörü Tuna Canatar, pazarlama stratejilerindeki en önemli değişimin hedef kitleyi tekrardan tanımlamak üzerine olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Çocuk, ebeveyn ve yetişkin hedef kitlede artık hedef kitlemiz kişilerden daha çok onların ilgi alanları haline geldi.”

Karbon nötr doğa pozitif

Yaşanabilir bir gelecek için küresel sıcaklık artışını sınırlandırmak ile biyolojik çeşitliliği korumak birbirini destekleyen hedefler durumunda. Bu hedeflere giden yolda uygulanan öncelikli strateji karbon nötr planları. Karbon nötr bir geleceğe ulaşmanın temelinde ise doğal iklim çözümleri yatıyor.

Sakin kal, tasarıya odaklan

İkonik beyaz kapaklarıyla vedalaşan Can Yayınları’nın yeni kapak tasarımlarının ardındaki isim Utku Lomlu ve Lom Creative Studio. Ortaya iyi bir iş koymak için önemli olanın güvensizlik ve huzursuzluğa düşmeden sakin kalıp tasarıya odaklanmak olduğunu söyleyen Lomlu’ya göre, önyargıları kırmanın yoluysa cesaret ve inançtan olduğu kadar zaman ve sabırdan da geçiyor.

Beyaz yakalıyı anlama kılavuzu

Beyaz yaka pandemiyle birlikte yaşadığı sınır deneyiminde neleri sorguladı? Çalıştığı kuruma olan aidiyeti ne yönde değişti? En önemlisi de bundan sonrası için beklentileri neler? Habitus Research’ün 30 kişiyle derinlemesine görüşmeler yaparak gerçekleştirdiği araştırmaya ek olarak FikriMühim işbirliğinde uygulanan anket çalışması, beyaz yakalının haletiruhiyesini ortaya koymakla kalmıyor, geleceğe daha iyi hazırlanmak isteyen iş dünyasına da bir yol haritası sunuyor.

Neden Önemli: Gönüllülük

Afetlerle birlikte daha sık anmaya başladığımız “gönüllülük”, Türkiye’de emekleyerek ilerliyor. Nedenlerini ve iyileştirme yollarını Prof. Dr. Emre Erdoğan ve SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi ile tartıştık.

Değişim, dayatmayla olmaz

Prof. Dr. Jonah Berger bu ay MediaCat Yayınları tarafından çıkan Değişimi Tetiklemek adlı kitabıyla raflarda yerini aldı. Berger, “Değişim gerçekten zordur. İteriz, zorlarız, kontrol etmeye çalışırız ve hiçbir şey olmaz. Dolayısıyla aslında sorulması gereken soru, ‘Bunun daha iyi bir yolu var mı?’ olmalı. İşte bu soruyu cevaplamak için bu kitabı yazdım” diyor. Berger’le söyleşi Eylül sayısında.

E-cüzdanın yükselen cazibesi

Bankacılığın yeni normali, tüketicileri e-cüzdan kullanımına teşvik ediyor. Veriler, her yaş kategorisinde dijital bankacılığın yükselişte olduğuna ve 2024’te e-cüzdan kullanıcılarının sayısının 4 milyara ulaşacağına ışık tutuyor. MediaCat ve Twentify işbirliğinde gerçekleştirilen e-cüzdan araştırması, sektörün konumuna ve tüketicilerin beklentilerine dair değerli veriler sunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.