Uyandıran spotlar

Havas Kosta Rika imzalı özel radyo spotları, direksiyon başındaki sürücüleri uyanık tutma hedefinde.

01.09.2021 - 15:33 | Simge Şenses

Uyandıran spotlar

Araba kazaları dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Kosta Rika’da da başlıca ölüm nedenlerinden biri. Kazaların önemli bir kısmından ise direksiyon başında uyuyakalan sürücüler sorumlu. Sigorta şirketi BlueCross BlueShield Kosta Rika, uzun yolda bastıran uykuya yenik düşmemenin hayati önem taşıdığına dikkat çekmek ve bunu bir parça kolaylaştırmak için Havas Kosta Rika’yla beraber sürücüleri uyanık tutmayı hedefleyen yol hikâyeleri yarattı.

Uyandıran spotlar

İngiliz nöropazarlama araştırma firması MindLab’ın yaptığı bir araştırma, erkeklerle kadınları uykularından uyandıran seslerin birbirinden farklı olduğunu ortaya çıkardı. İnsan beyninin cinsiyete bağlı olarak belirli seslere duyarlılık geliştirecek şekilde evrimleştiğini gösteren bu araştırma, kampanyanın yaratıcı fikrinin de temelini oluşturdu.

Bilimsel olarak insanları uyandırma amacıyla yaratılmış ilk radyo spotlarını yaratan marka-ajans ikilisi, bunu doğal “uyandırma” seslerinden oluşan bir koleksiyon etrafında korku hikâyeleri kaleme alarak yaptı. Seslendirilerek radyo spotlarına dönüştürülen bu hikâyeler, Kosta Rika’nın ana radyo istasyonlarında, ülkede kazaların en sık meydana geldiği saat dilimi olan 23:00-04:00 arasında yayınlandı.

KÜNYE

  • Reklamveren: BlueCross BlueShield Kosta Rika
  • Reklam Ajansı: Havas Kosta Rika
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.