MediaCat

Aşkla bağlı olduğumuz markalar

MediaCat’in Ekim sayısının gözdesi Lovemarks 2018, yani Türkiye’nin aşkla bağlı olduğu markalar…

Aşkla bağlı olduğumuz markalar

Sonbahar aşkla anılır ve bir kez daha MediaCat sonbaharın en güzel günlerini aşkla selamlıyor. Lovemarks 2018 araştırmasının 22 kategorideki sonuçları, Türkiye’nin gönlünü hangi markalara kaptırdığını anlatıyor. Diğer konu başlıklarına beraber bakalım…

Lovemarks 2018 sonuçlandı

Aşkla bağlı olduğumuz markalarTüketicilerin gönülden bağlı oldukları markaları belirlemek için 11’inci kez gerçekleştirilen Lovemark araştırması sonuçlandı.

Kimisi araştırma kapsamında ilk kez kimisiyse araştırmanın 2016’da yenilenen yaklaşımıyla ilk defa sorgulanan toplam 22 kategoride en sevilen markalar belli oldu. Her yıl olduğu gibi Ipsos tarafından MediaCat için gerçekleştirilen araştırmanın detayları, kategorilerinde birinciliğe uzanan Lovemark’lar da dahil olmak üzere, listelerde yer bulan tüm markalar ve yöneticileri için anlamlı ve dikkatle okunması gereken pek çok mesaj içeriyor.

Brand Week Istanbul’a geri sayım

Bu yıl 5-9 Kasım tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek olan iş ve markalar dünyası buluşması Brand Week Istanbul heyecanı başladı. Bu yıl Brand Week Istanbul’un tüm yeniliklerini, Brand Week Gastro sahnesine dair detayları ve konuşmacılarla röportajları MediaCat Ekim sayısında bulacaksınız.

Aşkla bağlı olduğumuz markalar
adam&eve DDB Head of Effectiveness Les Binet

Buluşmaya bir ay kala Generation M – Dünyayı Değiştiren Genç Müslümanlar kitabının yazarı Shelina Janmohamed, Dr. Barry Schwartz, Bernard Marr, Anomaly Partner ve Global COO Karina Wilsher, Burger King Head of Global Brand Marketing Marcelo Pascoa ve adam&eve DDB Head of Effectiveness Les Binet’i daha yakından tanıyabilirsiniz.

Ters köşe ve yalın

Şişecam’ın dört yıllık global tasarım markası Nude, global bir iletişim kampanyası yapma kararı aldığında TBWA\Istanbul’un kapısını çaldı. Brief açıktı; tasarım konusundaki fikir önderlerinin beğeneceği bir iş. Standartlar ve talep böylesine yüksek olunca, yaklaşık yedi ay boyunca “o” görseli hayal edip durdu herkes. Pek çok Hollywood ismi geldi geçti. Sonunda ise markanın iddiasını, yani yalınlıkla gelen güzelliği, şok edici bir görsel etkiyle buluşturan, dünyaca ünlü moda ikonu Iris Apfel oldu.

Aşkla bağlı olduğumuz markalar

Kampanya ve marka yolculuğunu Şişecam Cam Ev Eşyası Grubu Pazarlama Grup Müdürü Ülkü Berna, TBWA\Istanbul CCO’su İlkay Gürpınar ve TBWA\Istanbul Genel Müdür Yardımcısı Ela Bilgisel’den dinledik.

Kral eski, kraliçe yeni

MediaCat’in içerik sponsorluğunda gerçekleşen fizy İstanbul Müzik Haftası sebebiyle FikriMühim’in gerçekleştirdiği ve duygu durumları ile sanatçı eşleşmelerini sorgulayan araştırma Türkiye’deki müzikseverlerin duygu dolu anlarına hangi sanatçıların eşlik ettiğini ortaya koyuyor. “Türkçe popun yeni kralı kim?” sorusunun yanıtı Tarkan olurken; “”Türkçe popun yeni kraliçesi” Aleyna Tilki olarak belirlendi.

Mavi gezegen ve yeşil banknotlar

Sürdürülebilirlik politikaları, yeşil ofisler, doğa dostu ürünler… Bugün her markanın “üzerine düştüğü” sürdürülebilirlik kalemleri, maliyetler yükseldiğinde, pazarlama kaleminde ilk gözden çıkarılanlar oluyor. Dünya susuzluk ve açlıkla mücadele içerisinde kum saatini hızla boşaltırken; sürdürülebilirlik konusunda maliyet ve bütçe ikilisi arasında kalan markalar için çözüm nerede yatıyor?

Disruption Stories: Yemek Sepeti

Yemeksepeti’ni diğer online sipariş hizmetlerinden ayrı kılan, uluslararası devlerin dikkatini çeken, bulunduğu sektöre ciddi bir yenilik kazandıran ve Türkiye’de online yemek siparişini bir alışkanlık haline getiren şirketin en önemli özelliklerinden biri iş modeli.

Sanal aidiyetler

Neden aidiyet duyarız? Bunun pek çok rasyoneli olabilir: fiziksel ihtiyaç, duygusal ihtiyaç ya da bir lidere duyulan ihtiyaç. İlkel insandan günümüze kadar taşınmış miras aidiyet meselesi, 21’inci yüzyıl koşullarında pratikte bir değişime uğramış görünüyor: sanal topluluklar.

Z: En harbici nesil

Manajans J. Walter Thompson’ın strateji ve planlama departmanından doğup arkasına tüm ajansın ilgi ve desteğini alan ve Z Nesli’ni doğru anlamaya adanmış ZLab gün yüzüne çıkmaya hazır.

Aşkla bağlı olduğumuz markalar

Ajansın strateji direktörü ve ZLab’den sorumlu ismi Berkant Avcı ile inisiyatifin ajans, marka ve sektör için ne ifade ettiğini ve hedeflerini konuştuk.

Ad Age’te ne var ne yok?

WPP’nin yeni CEO’sunun rotası nereye çevrildi? Amazon sesli asistan teknolojisini evinizin her yerine yaymaya kararlı! Televizyon geleceğini arıyor, peki nasıl? Ve Alex Bogusky ilk kez Ad Age’e konuştu! Hepsi Ad Age sayfalarında…

Event eki MediaCat’le birlikte

Event eki bu kez sizleri marka etkinliklerinin etkileşim odağında, teknik yönlerine eğilen bir kapak yazısıyla selamlıyor. Kurdaki dalgalanmaların sektöre maliyeti, cazın festivalleşme yolculuğu ve AVM’de kültür sanat gibi başlıklara da göz atmayı unutmayın.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.