MediaCat

Felis Ödülleri 2019’a dair her şey

MediaCat’in Aralık sayısı raflarda yerini aldı. Kapakta, ilham veren tüm yanlarıyla Felis var.

Felis Ödülleri 2019’a dair her şey

Yıl sona ererken, MediaCat de 2019’u Felis’le uğurluyor. Kazananları, ilham verenleri imrendirenleri, “keşke ben yapsaydım” dedirtenleriyle Felis…

Felis Ödülleri 2019

Etkili yaratıcılığın zirvesi Felis Ödülleri üst üste üçüncü kez 3 bin başvuru barajını geçti. Sektörün ihtiyaçları doğrultusunda kendini yenileyen Felis’te bu yılın en çok ilgi gören bölüm ve kategorileri, altı farklı projeye giden sekiz Büyük Ödül ve başvurulara dair istatistikler sektörün gündeminin Felis’i doğrudan etkilediğini ortaya koyuyor.

Felis Ödülleri 2019’a dair her şey MediaCat Aralık kapağında sizlerle.

“Sürüngen beyin hep kazanır”

Kültürel kodlar üzerine uzun yıllardır yürüttüğü çalışmalarla kimi zaman markaların kimi zaman şehirlerin kaderinde rol oynayan Dr. Clotaire Rapaille, Brand Week Istanbul’da yıllara meydan okuyan argümanıyla sahnedeydi: Sürüngen beyin hep kazanır. Rapaille’la buluşup, sunumunu dinleme fırsatı bulamayanlar için kaçırılmaması gereken bir sohbet gerçekleştirdik.

Yaratıcılığın İzinde: Bozkurt İlham Gencer

Bozkurt İlham Gencer’i anlamak ve anlatmak için belki de en etkili yol notalar. Çünkü onun hatıra ve tecrübelerini, kelimelerle ifade etmek neredeyse imkânsız. 93 yaşındaki ustanın hayatında birçok milat var. İlk Türkçe sözlü pop şarkımız, Beyoğlu’nda hâlâ piyano çalıp şarkı söyleyen tek müzisyen olması, Ajda Pekkanları, Cem Karacaları, Barış Mançoları meşhur eden Çatı Kulübü günleri…

Müzisyen Bozkurt İlham Gencer

Haftanın yedi günü, üç saat boyunca ayakta piyano çalıp şarkı söyleyen Gencer’le, Pera Palace’ta buluştuk ve müziğe adanmış bir hayatta kaybolduk.

Greta’dan sonra Dünya

16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg’in yarattığı kolektif bilincin kalbinde şu sözler yatıyor: “Umutlu olmanızı istemiyorum. Paniklemenizi istiyorum. Benim her gün hissettiğim korkuyu sizin de hissetmenizi ve ardından harekete geçmenizi istiyorum.”

Brand Week 2019’dan arda kalanlar

Brand Week Istanbul, geçtiğimiz ay birbirinden değerli konukları ve konuşmacılarıyla geride kaldı. BWI 2019’dan süzülen bilgi ve içgörüler ise MediaCat’in Aralık sayısında sizlerle.

Pantomim Sanatçısı Vecihi Ofluoğlu

Usta İşi: Vecihi Ofluoğlu

Dilan Bozyel imzalı söyleşi serisi Usta İşi’nin bu ayki konuğu Pantomim Sanatçısı Vecihi Ofluoğlu. “Pantomim sanatına dair sorularımın cevaplarını öğrenmek için Vecihi Ofluoğlu ile buluşmayı aylardır bekliyordum. Zaten herkes bilir ki pantomim, bu ülkede sadece Vecihi Hoca’dan öğrenilir” diyerek başlıyor sözlerine Bozyel…

Neden Önemli: CMO’nun dönüşen rolü

Yıllık planlar çeyreklere, onlar da haftalara ve günlere indirgendi. Hıza ayak uydurmama ve anlık geri dönüşlere burun kıvırma şansınız yok. Esnekliği sağlayabilen ve departmanlar arası orkestrasyonu en etkin şekilde yapabilen CMO’ların zamanı şimdi. Konuyu tartışmak için Brand Week Istanbul’da, farklı sektör ve kategorilerde faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey pazarlama yöneticileri ve CMO’larıyla bir araya geldik. Pazarlamacı kimlikleriyle, hayatlarında değişen her şeyi sorguladık.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.