Felis 2018’den geriye kalanlar

MediaCat için kasım ayının en büyük imzası Brand Week Istanbul ve Felis'ti. Etkinliğe dair tüm detaylar MediaCat Aralık sayısında.

03.12.2018 - 16:23 | MediaCat

Felis 2018'den geriye kalanlar

Yılın ilham ve ödül mevsimi geride kaldı. Şimdi 2019 için hazırlık yapma vakti. Ancak hemen öncesinde MediaCat’in Aralık sayısında mutlaka okumanız gereken başlıklara göz atın.

Felis 2018: Etki ve yaratıcılığın zirvesi

Felis 2018'den geriye kalanlarİş sonuçlarına yansıyan etkili ve yaratıcı iletişim çalışmalarını ödüllendirmek üzere hayata geçirilen Felis Ödülleri, Brand Week Istanbul 2018 kapsamında gerçekleşen iki ayrı ödül gecesinde sahiplerini buldu.

Medya alanındaki yaratıcılığı ödüllendirmek için yola çıkan organizasyon, 2014’ten bu yana birden fazla bölüm altında değerlendirmeye başladığı yaratıcılık konusunda da sektörün referans noktası haline geldi. Felis 2018’e dair her şey MediaCat Aralık sayısında…

Daha aktivist, daha tercih edilir

Cinsiyet eşitliği sağlamada reklamların gücünü ve onun da ötesinde iş dünyasına hatta toplumun her kesimine düşen görevleri Unilever Türkiye’den Mustafa Seçkin ve Kamuran Uçar’dan dinledik.

Felis 2018'den geriye kalanlar

Kamuran Uçar & Mustafa Seçkin

Sınırları aşanların buluşma noktası

Brand Week Istanbul 2018, bu yıl sınırları aşan fikirlere ev sahipliği yaptı. Bu şekilde pazarlamadan medyaya, teknolojiden spora ve eğlenceye kadar pek çok farklı alana dokunan etkinlik, heyecan verici isimlerin heyecan verici hikâyelerine sahne oldu. Etkinliğe dair tüm notları, ilkleri ve trendleri Aralık sayısında derledik.

Brand Week Istanbul sohbetleri

Sektörün değerli isimlerini, Brand Week Istanbul konuşmacıyla bir araya getirdik. Ortaya hayli doyurucu sohbetler çıktı. adam&eve Head of Effectiveness Les Binet ve Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz; Karar Fabrikası’nın yazarı ve Manning Gottlieb OMD Davranış Bilimleri Başkanı Richard Shotton ve Deeper Yönetici Ortağı İhsan Özçıtak, Forsman&Bodensfors Creative Colleauge Paul Eneroth ve Muhabbet Kurucu Ortağı Emrah Karpuzcu’nun sohbetlerine ortak olmayı unutmayın.

Felis 2018'den geriye kalanlar

Paul Eneroth & Emrah Karpuzcu

Yaratıcılığın İzinde: Mercan Dede

Arkın Ilıcalı hayatı, müziği ve resmi katman katman yaşıyor. Neyin fısıldadıklarını Burning Man’in renkleriyle birleştiren, duymak isteyenler için müziğine sürpriz sesler yerleştiren, önyargısız dünyalara kulak veren Mercan Dede o. Hoşgörü dünyasının sırrı ise şu sözlerinde saklı: “Bizim müziklerimizde teklif var ısrar yok, isteyen istediği boyutta dinleyebilir.”

Yakın geçmişten Türk komedi sinemasına bakış

Türk Sineması 100’üncü yaşını kutlayalı çok olmadı. Türk komedi sineması ise -Şarlo esintili Bican Efendi tipinin boy gösterdiği 1921 yılı milat olarak kabul edilirse- yakın gelecekte bir asrı devirmiş olacak. Sadece kahkahalarla değil elbet; dünya savaşları, Cumhuriyet’le birlikte bir ülkenin yeniden kuruluşu, toplumsal çatışmalar ve küreselleşme rüzgârlarıyla dolu, üstelik son demleri internetle birlikte hiç olmadığı kadar hızlanan bir asrı.

Değişim zanaatkârları

İş dünyasında yeni nesil liderlik, değişen ortam ve beklentilere ayak uydurma değil, organik bir geçişin parçası olma meselesi. Bu geçişte olmazsa olmazlar ise şöyle sıralanıyor: babacan bir omuz, hatalarından ders alan egosuz bir doğa, kişisel değerlere saygı ve peşinden koşulacak bir vizyon.

“Rekabete hazırız”

Yeni havalimanının açılacak olmasıyla Türkiye sivil havacılık sektöründe tarihi nitelikte bir değişiklik yaşanacak. 2018’de 10’uncu yaşını kutlayan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın kurumsal iletişim direktörü Canan Soysal ise yeni havalimanı karşısında rekabete hazır olduklarını söylüyor. Soysal’dan yeni yılda benimseyecekleri “şehir havalimanı” anlayışını ve hedeflerini dinledik.

Felis 2018'den geriye kalanlar

Dijital çağda otomobil deneyimi

Otomobil endüstrisinin ağırlığı artık imalat, mekanik ve çelik üçlüsünün oluşturduğu sanayide değil, dijital dönüşümle birlikte kucakladığı deneyim, yazılım ve servis üçlemesinde yatıyor. Henry Ford’un start verdiği dünyanın en eski ekonomilerinden biri, post-Fordizm döneminin de en hızlı oyuncularından olmayı başardı. Otomobil endüstrisi mercek altında!

Ad Age’te ne var ne yok?

Yedi dev birleşme fikri! Ajanslar dünyaya müşterilerinin baktığı yerden bakıyor mu? Ya da müşteriler bu birlikteliği yaratmak için uygun ortamı sunuyorlar mı ajanslarına? IPG’ye bakış: Michael Roth’tan önce, Michael Roth’tan sonra… Çeşitlilik meselesinin ana başlığı, onu daimi kılmak! İyisiyle kötüsüyle in-house prodüksiyon! Hepsi ve daha fazlası bu ay Ad Age sayfalarında…

KSS 2018 Özel Eki

Yılın son sayısı alışıldığı üzere Kurumsal Sosyal Sorumluluk ekimizle birlikte geldi. Markaların bu alandaki yoğun faaliyetlerinin de neticesiyle Felis’te özel bir bölüm haline gelen bu alandaki güncel ve süreğen pek çok projeyle ilgili detayları bu özel ekte bulabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.