Media Markt yine izdihamla açıldı

Media Markt'ın Mersin'de açılış nedeniyle uyguladığı indirimli fiyatlar

12.11.2007 - 10:43 | MediaCat

Alman teknoloji mağazaları zinciri Media Markt, Türkiye’deki üçüncü ve en büyük mağazasını Mersin’de açtı. Media Markt’ın açılış nedeniyle uyguladığı indirimli fiyatlar ise izdihama yol açtı.

Geceden itibaren kuyruğa girerek mağazanın açılmasını bekleyen bazı müşteriler, içeri girdiklerinde elektronik eşyaları kapıştı ve birbirlerinin elindeki ürünleri almaya çalıştı. Emniyet güçlerinin yoğun önlem aldığı mağazanın önündeki kalabalık, bölgedeki sabah trafiğini de olumsuz etkiledi.


İndirim yoksa sakin açılıyor

Media Markt’ın Türkiye’deki ilk mağazasını açtığı İstanbul’da da açılış indirimleri büyük izdihama yol açmış ve bu durum yoğun eleştirilere neden olmuştu. Şirket, Türkiye’deki ikinci mağazasını ise Eskişehir’de açmış, özel indirim yapılmaması nedeniyle bu açılış sakin geçmişti.
Media Markt, 45 bine yakın ürünün sergilendiği Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ndeki mağazasında, 5 bin 800 metrekare alanda hizmet sunuyor ve 100’e yakın kişiye istihdam sağlıyor.


‘Ezber bozduk, yatırıma devam’

Media Markt Genel Müdürü Mustafa Altındağ Türkiye’de 3 ayda 3 mağaza açtıklarını, 15 bin metrekareye yakın alanda hizmet sunduklarını hatırlatarak, “Media Markt, girdiği her ülkede elektronik perakendecilik alanında ezber bozan bir strateji uygulayarak pazar liderliğine aday oldu. Önümüzdeki dönemde yatırımları devam ettirerek, sektörde Türkiye’nin bir numarası olacağız” dedi.
Bu arada, Türkiye’de 55 ilde 194 mağazayla hizmet veren teknoloji mağazaları zinciri Teknosa da Mersin’deki Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ndeki mağazasında dün teknoloji ürünlerinde cazip indirimler sundu. Bu nedenle, bu mağaza önünde de uzun kuyruklar oluştu.

Kaynak: Milliyet