Medcezir Twitter zaferine devam ediyor

2-5 Mayıs tarihleri arasında Twitter’da en çok konuşulan programlar.

05.05.2014 - 17:53 | MediaCat

Beklenen havasında geçen bir Cuma gecesinde Medcezir olağan zaferini ilan ederken, Beyaz Show arkasında ikinci, Makina Kafa üçüncü oldu. Son dönemde yükselişe geçen Karagül geceyi dördüncü sırada kapatırken, Kara Para Aşk konuşulmaya devam ederek beşinciliği elde etti.

 

Medcezir’de Yaman ve Mira semt pazarında
Sosyal TV izleyicisinin heyecanla beklediği yeni bölümünde Medcezir gene izleyicilerini hayal kırıklığına uğratmadı. Mira’nın verdiği solo piyano konseri ve ardından gözyaşlarına boğulması izleyiciler arasında sıkça konuşulan ve paylaşılan konuların başında geldi. Yaman ve Mira’nın havuz sahneleri ve saç kurutma sahneleri de izleyiciler tarafından beğenildi. Sosyal TV izleyicileri “Adını Feriha Koydum’da rolünün hakkını veriyordu Medcezir’de de performansı doruklarda. Çağatay Ulusoy’un gelişimini izlemek bir harika.” diyerek Çağatay Ulusoy’un oyunculuğuna övgüler yağdırdı.

Mira ve Yaman’ın semt pazarında alışverişe çıkmaları da ayrı bir espri konusu oldu. Bölümün kapanış sahnesinde Yaman ve Tan arasında geçen olay Sosyal TV izleyicisini bir hafta merakla klavye başında tutacak gibi gözüküyor. #kavuşma etiketi ile yayınlanan bölümde izleyiciler ayrıca

#bizdeseniseviyoruzcagatayulusoy ve #serenaysarikaya etiketlerini de kullanırken gece boyunca en çok mention alan hesaplar @cagatayulusoyy, @medcezirstartv, @eceyorenc, @srnysrkyresmi, ve @minetugay oldu.

Beyaz Show gene cumayı salladı
Deniz Çakır, Sarp Apak, Türk Yıldızları, Yüksek Sadakat, Gece Yolcuları Zakkum ve Yasemin Candemir’in konuk olduğu Beyaz Show bu hafta da “Hayır yani bu gece Beyaz izlenmez de ne yapılır bana bir anlatın onu” diyen Sosyal TV izleyicisinin parmaklarından düşmedi. İzleyiciler Gece Yolcularının şarkısına “Unut beni sevgilim ben unutmuyorum” diyerek Twitter’dan ses verdi. Beyazıt Öztürk’ün canlı yayında ırkçılığa karşı protestosu izleyiciler arasında sıkça konuşulan konulardan bir oldu. Teknolojik Anneler’in kısa bir canlı yayın bağlantısı yaptığı programda en çok mention alan hesaplar @zakkumonline, @sarpapak81, @himesovski, @kanald, @ogzatbs ve @hakanhepcan oldu.

Nihat doğan Makina Kafa’ya konuk olursa
Nihat Doğan, Dilberay, Cenk Eren, Yasemin Conka, Sera Tokdemir ve Durul Bazan’ın konuk olduğu Makine Kafa geçen haftaya göre bir basamak yükselerek cumayı üçüncü sırada kapattı. Nihat Doğan’ın konuşmaları Sosyal TV izleyicilerinde farklı tepkilere yol açarken “Makina Kafa’da Nihat Doğan ünlü düşünür diye lanse edildi biraz önce. Dünyanın sonu geliyor.” yorumları paylaşıldı. Dilberay’ın Tavukları Pişirmişem şarkısına Remix sürprizi hazırlayan Makine Kafa ekibi, izleyicilerden tam not aldı.

Karagül’de #ateşçemberi
#ateşçemberi etiketi ile yayınlanan bölümüyle Karagül geçen haftaya göre üç basamak yükselerek ilk beşe girdi ve yayın gününü dördüncü sırada kapattı. “Baran ve Ayşenin ilişkisi çok iyi değil mi birbirlerinin en yakınları… Ne güzel” yorumları yapılırken bir yandan da “Hep bir şeyleri istiyoruz, ama bir şeyler hep eksik kalıyor. Sevinçlerimiz yarım, düşlerimiz kırık dökük.” alıntısı sıkça paylaşıldı. İzleyiciler Kendal’ın iç hesaplaşmasından etkilenirken “Ayşe-Baran aşkı her şeye değer. Bir ilerleme olsun artık” yorumları yapıldı.

Sosyal TV’de Hafta Sonu
Yoğun bir hafta sonu yaşayan Sosyal TV izleyicileri bu Cumartesi bir ilki gerçekleştirdi ve Survivor’ı tahtından etti. Yedi Güzel Adam, 3. Bölümü ile aldığı 12,563 Tweetle cumartesiyi sallarken Survivor ilk defa yayın gününde 10,436 Tweet ile ikinci sırada yer almak zorunda kaldı. Yeni yayın gününe alışan Çalıkuşu izleyicileri dizilerini gene yalnız bırakmadı ve 1,973 kişiden aldığı 4,334 Tweet ile Cumartesiyi üçüncü sırada kapattı. İzleyiciler roman ve dizinin artık iyice ayrıldığını söyleyerek “Bence artık dizi başlarken ‘Bu dizinin Çalıkuşu romanıyla alakası yoktur tamamen hayal ürünüdür’ yazmaları şart oldu…” yorumunu paylaştılar. Sosyal TV izleyicileri “Çalıkuşu izleyici soğutma işlemi tamamlanmıştır Hedefe yaklaşıldı. Yalnız düşman çok kararlı her şeye rağmen üstümüze geliyor.” diyerek isyan etti.

Pazar gününü heyecanla bekleyen Sosyal TV izleyicileri Survivor ve Güneşi Beklerken’i parmaklarından düşürmedi.  Güneşi Beklerken’de Sosyal TV izleyicisi Kerem ve Zeynep’in kaçırıldığı bölümde heyecandan klavyeleri ellerinde bekledi ve dizi 4,395 kullanıcıdan toplamda 7,090 Tweet aldı. “Seni hiç üzmek istemedim. Belki beni hiç affetmeyeceksin. Ben doğru olduğuna inandığım şeyi yaptım.” Alıntısını sıkça paylaşan izleyiciler “Kim derdi ki, gün gelecek dizinin en aklı başında insanı Melis olacak!” diyerek hayretlerini dile getirdi. Funda Arar’ın konuk olduğu Kuzeyin Oğlu, müzikseverlerin parmaklarında geceyi üçüncü sırada kapatırken izleyiciler şarkı sözlerini aralarında paylaştı. Fenerbahçe şampiyonluğunun ve geçmiş sezonlardaki sıralamaların tartışıldığı Stadyum bir Pazar gecesi klasiği olarak dördüncü sırada yer aldı. Yedi Güzel Adam Pazar günü de konuşulmaya devam ederek günü toplamda aldığı 2,062 Tweet ile beşinci sırada kapattı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak KimolaAnalytics tarafından 2-3-4 Mayıs 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.